укр eng
Вождя повалено. Чи потрібен киянам новий пам’ятник?
59
20

Повертаючись до недавніх подій. Після того, як 8-го грудня скульптура Леніна, що стояла на бульварі Шевченка, активістами партії «Свобода» була відправлена у небуття, перед киянами постало актуальне питання: що встановити на звільнений постамент?
   Спочатку інтернет вибухнув різного штибу «фотожабами». На вакантне місце домальовували різних персонажів масової культури: Бетмена, майстра Йоду та інших. Але жарти жартами, а питання залишається відкритим. 
   Дехто вважає, що необхідно відновити Леніна
; дехто --  що потрібно встановити пам’ятник комусь з українських героїв.  Певна кількість людей  впевнена, що ніякий пам’ятник взагалі не треба встановлювати. 
   Я належу до числа останніх.
   Чому? Відповідь знайдемо у книзі Дмитра Малакова «Київ 1939-1945»:
«… З часом на цьому місці (бульвар Шевченка)  з
явиться шибениця, на якій окупанти прилюдно страчуватимуть «ворогів рейху» - підпільників та карних злочинців; восени 1943 р. енкаведисти повісять зрадників, а 1946 р. – постане памятник Леніну…» (с. 149)
  Я не буду блукати у езотеричних нетрях, та кричати про те, що це прокляте місце, але вдумайтеся, шановне панство - чи етично ставити на ньому пам’ятник у чиюсь славу?
   Отже,  можливо для Леніна це була і варта його особистості місцина, але після  падіння скульптури вождя , на мою думку, треба засадити цю землю квітами. Це було б символом того, що смерть не є закінченням всьому
; що життєвий цикл продовжується і там, де була смерть, тепер панує не холодний мармур , не камінь та бетон, а краса природи. Та, яку ми, кияни, так полюбляємо.  А згодом слід встановити символ. Який?
    Для себе я вже вирішив.  У нас вистачає  пам
яток та  меморіалів  загиблим героям; ті, хто пропонує поставити чергову згадку про смерть – помиляються. В нашій історії достатньо було смертей і поневірянь. Нам потрібен символ відродження. Відродження не просто людського життя.  Символ відродження України.  
 А які ВАШІ думки з цього приводу?

Категорії: Євромайдан Теги: Київ
Коментарі
Ні, Олексію, на тому місці не можна ставити пам'ятника! Втім, моя думка полягає в тому, що потрібно поставити пам'ятник Бандері (деінде, певна річ). Це, перш за все, не згадка про смерть, а нагадування про героїчну загибель невтомного борця за Україну. І саме це має стати символом нової української реальності, коли всі старі "ідоли" повалено.
На мою думку символ відродження України, її нової реальності, не повинен бути прив'язаний до якоїсь конкретної особистості (я ні в якому разі не ставлю під сумнів визвольну діяльність жодного з Героїв України), символ має являти собою, щось спільне для всієї України, від заходу до сходу. Те що нас поєднує у цілісний народ.
Можливо, ви і праві. Тоді треба було б поставити величезного тризуба. Як не крути, а він об'єднує Україну, бо, як мінімум, є її Гербом! :-) Та й пам'ятника тризубові у нас немає.
Так, тризуб - гарний варіант. Погоджуюсь з Вами. =)
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані