укр eng
Виконкоми та РДА: reality сьогодення
50
34

11.04.2014 року відбулось офіційне представлення новопризначеного голови Пирятинської райдержадміністрації. Відповідно до розпорядження в.о. Президента України, Голови ВР України Олександра Турчинова від 9 квітня 2014 року ним став Олег Євгенійович Куча.

Як зазначив Олег Куча, у владі він лише віднедавна, тому представити широку програму дій поки що не може. А все ж окреслив напрями майбутньої діяльності: втілення державної політики щодо забезпечення виконання законів, управління сферами суспільного життя, насамперед державним сектором економіки.

Новий голова назвав декількох членів своєї команди. На посаду першого заступника він запропонував Володимира Миленка, на пості заступника - Валентину Крагель.

"За 18 років своєї підприємницької діяльності я зустрічався з багатьма фактами бюрократії з боку влади. Я докладу максимум зусиль, щоб спростити співпрацю між владою і бізнесом", - заявив Олег Куча.

Щодо питання люстрації, очільник райдержадміністрації запевнив, що буде проводитись перевірка, чи людина відповідає вимогам займаної посади. А стосовно керівників підприємств району, які відпускали своїх працівників у робочий час для поїздок на Антимайдан будуть проведені розслідування. Тим паче, що є інформація про обіг у цій сфері значних неоподаткованих коштів.

Крім цього, Олег Куча повідомим і свої плани по співпраці з міською радою. Це і залучення інвестицій, і відстоювання інтересів як громади, так і окремих громадян.

У зв'язку з призначеннями голів РДА варто згадати слова Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка. Ще у березні 2014 року під час наради з представниками органів місцевого самоврядування він наполягав на невідкладному реформуванні ОДА та РДА як органів виконавчої влади в країні, і делегуванні їхніх повноважень новоствореним виконавчим комітетам. Яценюк означив "рудиментом минулого" ОДА. 

Виконкоми мають узяти на себе усю відповідальність за стан справ у кожній області. Це підвищить підзвітність тих людей, які розпоряджаються ресурсами місцевої влади. Можливим реформування стане після внесення змін до Конституції і законодавства України.

А висновок щодо реаліті сьогодення є очевидним - доки у сфері регіонального управління розмови про реформи витають у просякнутому революційним димом повітрі, нові люди призначаються Києвом на старі посади.

 

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані