укр eng
Рейтинґи кандидатів: фарс, політзамовлення чи дійсність?
43
27

Такого різноманіття "рейтинґів" перед виборами мені, відверто кажучи, бачити не доводилося. Трійка лідерів, щоправда, не міняється, а от похибка, різниця між ними - вражає. То Порошенко вже набрав понад 50%, то "лише" 40%; то Тимошенко відстає від лідера на 10-15%, посідаючи другу позицію, а то вона взагалі пасе задніх із жалюгідними дев'ятьма відсотками. Утім, достатньо зазирнути до будь-якої соціальної мережі, щоби переконатися: різноманітні дослідження громадської думки щодо симпатій виборців або "поплутали", або ж відверто брешуть.

Складається враження, що кожна "соціологічна служба" або ж засіб масової інформації малює те, що заманеться. Нагадало часи роботи в газеті й складання прогнозу погоди на завтра: "Богдане, яка завтра погода буде у нас?" - "А, чорт його знає, нехай будуть опади... Нє, напиши мінлива хмарність". Словом, висмоктування з пальця.

По приклад далеко бігати не треба. Ось перші-ліпші зображення за пошуковим запитом "Рейтинг кандидатів у президенти":

Ну як, вражає? А це лише три варіації на тему. Можна, маючи бажання, назбирати таких нескінченну кількість. Інколи доходить до абсурду. Купив цими днями примірник однієї дуже популярної газети і в одному й тому самому номері натрапив аж на три (!) різних рейтинґи - всі з претензією на незаангажованість. Показово, що жодний матеріал не мав традиційної позначки "Піар" або "Реклама"...

Однак ЗМІ та дані соцслужб - далеко не єдині нині джерела отримання інформації. Про соціальні мережі забувати не слід. А там картина виглядає геть інакше, ніж вищезгадана.

Певна річ, жодна соціальна мережа не може претендувати на повну об'єктивність - бодай і через те, що вибірка там вельми специфічна. Скажімо, якщо проводити опитування в групі "Євромайдан" і так само у групі "Антимайдан" - дані різнитимуться між собою кардинально. Подібний поділ і за регіональним принципом. Але коли в останній групі українців (не по духу (їх там немає взагалі), а саме за походженням та/або місцем проживання) - меншість, то в першій буде навпаки.

Про що говорять нам спільноти у соцмережах? Тут переважно саме Порошенко якщо не пасе задніх, то точно не потрапляє до п'ятірки лідерів. Натомість величезною підтримкою користуються Ярош та Ляшко. У всіляких "Антимайданах" (нагадаємо, за кількісної переваги громадян РФ) лідирують усілякі проросійські кандидати, також - Тігіпко, але найпопулярнішим варіантом є "Я не визнаю цих виборів".

Коротше, кому вірити - неясно. Але зрозуміло, що навіть підрахунок голосів не відображатиме думки всієї України через те, що терористи де-факто забрали у мешканців Сходу можливість висловитися. А серед тамтешніх патріотів, до слова, лідирували Ярош та Ляшко...

Я не дочекаюсь, напевно, моменту, коли хоч якісь вибори пройдуть чесно. А хотілося б - хоч би й заради цікавості. Волію глянути, за кого ж насправді проголосували б українці. Та де там...

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані