укр eng
«Щоб Україна процвітала, та її ніхто не чіпав»
Юрій Чумак 25.08.2014
90
29

У місті Чугуєві Харківської області влаштували святкування Дня незалежності України зусиллями громади.

Багато хто з громадян незалежної України родом з Радянського Союзу. І звик до того, що «партія – наш рульовий», «партія сказала «треба» – комсомол (а також піонери, робітники та пенсіонери) відповіли «так». Тобто, десятиріччями в СРСР виховувались патерналістські настрої, за яких люди призвичаїлися робити все за вказівкою «згори», отримуючи, натомість, якісь блага з «панського» столу.

23 роки самостійного існування України цю тенденцію змінили, проте так і не зламали. І донині значна кількість громадян мріють про те, щоб за них все вирішували «мудріші» й «сильніші» (щоб не потрібно було нести відповідальність за свої вчинки, поразки й помилки), щоб «добрий дядя» в особі держави забезпечував усіма соціальними благами та порався на предмет благополуччя в кожному дворі й оселі.

І, коли цього не відбувається, такі люди волають: «Та нащо мені здалася ця свобода, коли ковбаса так багато вартує!»

Але вже виросло й стало на ноги ціле покоління людей, які переконані, що свобода є набагато більш вартісною цінністю, ніж ковбаса. Вони нічого не просять у держави (єдине – щоб не заважала працювати та не душила бюрократичними обіймами), а самі, організовуючись та згуртовуючись знизу, намагаються будувати нову країну, роблячи добрі справи не заради піару чи політичної кар’єри, а виходячи з принципу: «Якщо не ми, то хто ж тоді?!»

Так, 24 серпня 2014 р. у м. Чугуєві Харківської області низка ініціативних небайдужих громадян, об’єднавшись, організували свято «З Днем народження, країно!», присвячене Дню незалежності України. Вони розсудили, що за умов скрутної фінансової ситуації в державі та місті, необхідно самим взятися за справу, щоб юні чугуївці відчули святковий настрій.

Підприємці, громадські активісти, правозахисники, пересічні громадяни – вирішили подарувати свято дітям. Хтось приніс гроші, хтось придбав подарунки, хтось надав батут, хтось зварив куліш, хтось пригостив фруктами, хтось визвався безкоштовно провести конкурсно-розважальну програму для дітлахів…

Лунала патріотична музика, усміхнені діти з жовтими та блакитними надувними кульками і прапорцями України заполонили центр міста. Конкурс малюнків на асфальті, ігри, танці й пісні, хода у вишиванках, волейбольний турнір, солодкий стіл – все це радувало і дітей, і дорослих.

Щоправда, скористатися громадською ініціативою намагалися прибічники нардепа від Партії регіонів Шенцева. Побачивши, що свято крокує Чугуєвом, вони, ставши неподалік від організаторів урочистостей, взялися роздавати сині кульки, на яких білим було виведено «Дмитро Шенцев». Яке відношення має цей напис до Дня незалежності України, звісно, місцеві піарники від ПР пояснити не змогли.

На що голова Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов заявив: «Сьогодні чугуївці довели, що ми любимо Україну. Ми – без політики, ми – без Дмитра Шенцева. Ми – за мир в Україні. Нехай наша любов до країни завжди буде усвідомленою і щирою!»

Враховуючи ситуацію в державі, громадські активісти зробили наголос не стільки на розважальних, скільки на патріотичних заходах. Так, конкурс малюнків на асфальті мав тематикою побажання Україні в День її народження. Один з переможців конкурсу – хлопчик років десяти, – так прокоментував свою мрію: «Я хочу, щоб Україна процвітала, та її ніхто не чіпав!»

Також діти підготували величезного листа, склеєного з десятків аркушів ватману, адресованого нашим бійцям, які відстоюють незалежність України в зоні АТО. Поряд з малюнками хлопці та дівчата написали: «Бережіть себе!», «Повертайтеся живими!», «Хай не буде війни»!, «Перемоги!», «Зичу щастя і здоров’я!».

 Увечері патріотично налаштовані мешканці виклали зі свічок український тризуб, вшанували хвилиною мовчання загиблих Героїв України та заспівали державний гімн.

Цього дня всі чугуївці наочно відчули, що зробити нашу державу країною для людей в силах тільки самі люди, а не політики та політикани.

Коментарі
Юрій Чумак 30.08.2014
Коментар був видалений
 
Юрій Чумак 30.08.2014
Так отож :((
Chuguevman 26.08.2014
Не получилось кой-кому во время праздника примазаться к нему, так уже после пытаются... http://byut.kharkov.ua/news/show/2411
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані