укр eng
Старт виборчої кампанії у ЗМІ Чернігівської області: визначення потенційних кандидатів та перші іміджеві матеріали
75
45

Основні тенденції тижня 1-7 вересня

Телебачення

ОДТРК «Сівер-центр» інформує про події в області  та країні. Як і у минулі періоди значна увага приділяється діяльності Уряду та Президента. Про виборчі перегони, політичне життя, партії та політиків цей телеканал цього тижня не інформував. Телеканал більше уваги приділяє діяльності обласної державної адміністрації, обласної ради та офіційним заходам.

ТРА «Новий Чернігів» інформував глядачів про старт виборчої кампанії, календарний план, формування ОВК та дільниць. Основні теми тижня, яким приділяли увагу журналісти телеканалу:

- свято першого дзвоника

- допомога бійцям зоні АТО (голова обласної  ради Микола Звєрєв, аграрії, волонтери )

-  скликання позачергової сесії за ініціативою Батьківщини з питаннями стосовно допомоги бійцям АТО та коментар стосовно цього питання міського голови Олександра Соколова

- зустріч голови ОДА з підприємцями

-  пікетування військомату, чернігівської облдержадміністрації  та письмове звернення матерів з вимогою ротації батальйонів 13 і 41.

ТК «Дитинець» активно інформує чернігівців про події в місті. Особливу увагу канал приділяє інформації щодо люстрації міського голови Олександра Соколова, звинувачень на адресу останнього у бездіяльності. Телеканал демонстрував декілька сюжетів про "спілкування" міського голови з люстраторами. Під час дискусій діючий мер наголошував на тому, що Чернігів готується до важкої зими і що місто має воду гарячу і холодну, школи та садочки практично готові до холодів. Але це не задовольнило активістів. 

Окрім представників люстраційного комітету претензії до мера має і місцева "Батьківщина", а тому секретар міської ради Владислав Кухар, який виконує обовяззки міського голови поки той у відпустці, підписав розпорядження про скликання позачергової сесії.

У випусках новин ідуть інформаційні сюжети про благодійні програми фонду «Поліський оберіг», засновником якого є народний депутат України, керівник обласної організації партії «Солідарність», Владислав Атрошенко.

Друковані видання

Практично у всіх п’яти виданнях були розміщені іміджеві матеріали про народного депутата Олега Ляшка, лідера Радикальної партії. Матеріал стосувався його допомоги бійцям в зоні АТО та інформував про те, що політик День Незалежності провів у Луганську. Статті були розміщені із позначкою «позиція».

Серед політичних сил у ЗМІ відзначилися Батьківщина та Партія розвитку України.

Матеріали про діяльність партії «Батьківщина» розміщуються як новини. Обговорюється хто з чернігівських представників піде на вибори за списком, а хто як мажоритарник. Так у статті в газеті «Весть» на одній сторінці розміщене інтерв’ю з Андрієм Дериземлею (біатлоністом), який у серпні презентував «Центр підтримки армії Андрія Дериземлі». Аналітики називають спортсмена потенційним учасником виборчого процесу по мажоритарному округу №206. А по 205 округу очікується, що команда Батьківщини підтримуватиме Миколу Миргородського (заступник міського голови). Також висловлюється припущення, що народний депутат Валерій Дубіль піде за списком партії «Батьківщина».

Лідер ПРУ закликає всі політичні сили об’єднатися заради миру в країні. Матеріал розміщений з позначкою «позиція».

Діяльність голови обласної ради Миколи Звєрєва та його заступника Олександра Кодоли активно висвітлюється у пресі. Основна тема про Миколу Звєрєва  – його відрядження в зону АТО із допомогою, зібраною чернігівськими волонтерами.  Про Олександра Кодолу -  виконання посадових обов’язків, участь у святі 1 дзвоника.

Серед інших політиків та громадських діячів у друкованих виданнях цього тижня «засвітилися»: Анатолій Мирошниченко (голова обласної організації Партії регіонів), Валентин Запорощук (депутат Чернігівської обласної ради, ГК  «Правіо»), Валерій Куліч (підприємець). Останній, на думку експертів,  може бути підтриманий Владиславом Атрошенко по ВО №205.

Цікаво, що у газеті «Деснянка вільна» разом із кількома статтями про діяльність В.Запорощука розміщено велике інтерв’ю з Анатолієм Кінахом, президентом Українського Союзу промисловців та підприємців.

Комунальна газета «Деснянська правда» цього тижня  розмістила два негативні матеріали стосовно практично всіх учасників минулих виборів. Так у одній статті згадувалися Партія регіонів, НУНС, «Громада»,  Батьківщина, НРУ, НДП... - автор матеріалу використовує метафори та порівняння, наголошуючи на тому, що політика - це бруд, а політиків порівнюючи з тарганами, повіями, тощо.  Автор наголошує, що ті політики, які зараз йдуть до новостворених партій принесуть лише «осмердлий трунок, здатний лише спаралізувати суспільну волю».

Практично в такому ж стилі написаний і другий матеріал, який зачіпає Партію регіонів та її мажоритарних кандидатів. Знову ж таки у тексті багато алегорій та метафор, порівнянь.

Таким чином, перший тиждень після старту виборчої кампанії у друкованих ЗМІ відзначився інформаційною присутністю потенційних учасників перегонів. Головною темою усіх п’яти видань, які увійшли до вибірки, була тема участі чернігівських воїнів у АТО на Сході. Також певна увага була приділена святу 1 вересня.

Інтернет

До вибірки увійшли три інтернет-видання: «Високий вал», «Події і коментарі» та «Чернігівський монітор».  У інтернеті виборчі перегони вже почалися і розміщення рекламних та іміджевих матеріалів від «Батьківщини», Партії розвитку України, Сильної України Сергія Тігіпка, потенційного мажоритарника від Партії регіонів Анатолія Мирошниченка та народного депутата Владислава Атрошенка триває.

Цікаво, що на іміджеві статті у одних виданнях часто з’являються контрматеріали у інших виданнях. Причому із прямим посиланням на факт або рекламу, проти якої розміщують.

Знову ж таки у інтернет-видань набагато більше можливості за площами та ефірами, а тому інформаційного наповнення набагато більше, ніж у газет чи телебачення. 

Цього тижня найбільше аналітичних оглядів розмістив сайт «Події і коментарі». Один з матеріалів був про 1 вересня і стосувався подарунків народних депутатів першокласникам до свята. Огляд сформований на основі повідомлень користувачів у соціальних мережах та прес-служб. У тексті у нейтральній тональності згадуються народні депутати Валерій Дубіль, Владислав Атрошенко, Михайло Чечетов, Микола Рудьковський, керівники області та міста Чернігів – Микола Звєрєв, Сергій Журман, Олександр Соколов, Микола Миргородський, представники ГО «Заступ», «Батьківщина», депутат обласної ради від ПР Анатолій Мирошниченко.  У статті використовуються цитати молодих мам, які доволі негативно висловлюються щодо таких офіційних «дарителей», особливо це стосувалося представників Партії регіонів.

В позитиві на сторінках цих видань потенційні політичні гравці згадувалися лише у рекламних матеріалах. В негативній тональності згадувався народний депутат від ПР Михайло Чечетов та депутат обласної ради від Партії регіонів – Микола Стрілець.

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані