укр eng
Рівненський майдан, від євро до комуно
51
17

Акція протесту, що стали відомі як Євромайдан, у Рівному розпочалася ще 22 листопада 2013. А тривають ще й до сьогодні. Тільки в те, на що нині перетворили рівненський Майдан все-більше схоже на цирк. Хоча декому вже зовсім не смішно.

Рівняни долучилися до всеукраїнської акції протесту одними з перших. Рівненський майдан фактично розпочався 22 листопада з акції на підтримку підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Вже наступного для на центральній площі міста був встановлений перший намет... Намети стоять там і сьогодні. От тільки люди вже там зовсім інші та й цілі незрозумілі.

Після президентських виборів координатори Євромайдану в Рівному вирішили перевести боротьбу за нову Україну в іншу площину. 6 червня з центральної площі забрали сцену, прибралися і запропонували мешканцям наметового містечка зробити те ж саме.

Але ті не захотіли, мовляв ми ще постоїмо, адже не всі вимоги Майдану виконані. Потім на Майдані з'явився величезний військовий намет. Такого навіть в часи революції не було. Встановив його такий собі Анатолій Полюхович, представлявся як сотник київського майдану, хоча більше відомий як підприємець з півночі області, який мав конфлікти з правоохоронцями через свою господарську діяльність.

Громадські активісти, які організовували більшість заходів Революції гідності в місті, дивувалися: для чого це все, що ви тут робите, що хочете досягти? Відповідь і від пана Анатолія, і від залишенців, і від тих хто не встиг помайданити взимку була одна - руки геть від майдану, ви дорвалися до корита, а ми за зміни боремося. І знову виставили скриньку для пожертв та оголосили про збір допомоги. Тепер для потреб армії.

Ну добре, активісти вирішили їх не зачіпати. Хочуть, нехай стоять, зрештою мають законне право.

Потім періодично виникали неприємні випадки, коли мешканці наметів чомусь дивно реагували на запитання громадян на зразок - а що ви тут робите? куди гроші йдуть? і так далі. Хто такі питання задавав одразу визнавався провокатором, засланим владою, яка ніби-то дуже боїться майдану.

Аж ось днями на одному з місцевих сайтів з'явилися повідомлення, що тепер і сам Полюхович вже визнаний провокатором. Він захотів забрати свій намет та інші речі. Не дали, сказали, що намет тепер належить не йому, а громаді. Так в Рівному відбувся перший процес націоналізації. А як щось не подобається, то можемо тобі Полюхович іншими методами пояснити. Мовляв, забирайся звідси поки цілий. Пан Полюхович звернувся з заявою в міліцію. Ну а міліція покружляла-покружляла, та й каже: нема в нас часу, і взагалі нічого зробити не можемо.

Так рівненський Євромайдан поступово перетворився в майдан комуністично-бандитський. І це ще не кінець, попереду виборча кампанія...

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані