укр eng
Сила інерції
67
44

Сила інерції.

Намагаючись не захлинутись  в океані «джинси», який вихлюпнули на читачів учасники парламентської кампанії 2014, пробую «відділити зерна від полови».  І перли таки є!

    Спроби кандидатів-можоритарників висловитись самостійно, а не штампами політтехнологів виглядає іноді   доволі дивно. Складається враження, що більшість учасників перегонів не розуміє нових законодавчих умов та політичних реалій, які склались після «революції гідності».

    Звична риторика, яка використовувалась багато років призводить до смішних ситуацій. Міністр інфраструктури М.Бурбак (у відпустці) скаржиться на використання опонентами адмінресурсу.  Як тут не згадати булгаковського професора Преображенського, який казав: «…разруха не в клозетах, в головах. Значит, когда эти баритоны кричат: долой разруху, я смеюсь. Ей богу, мне смешно. Это означает, что каждый из них должен лупить себя по затылку. И вот, когда он выбьет из себя все эти галлюцинации и займется чисткой сараев, прямым своим делом, разруха исчезнет сама собой».

    Обурений застосуванням адмінресурсу і кандидат-мажоритарник від «Бітьківщини» В.Добровольський  (Кандидат в народні депутати в 204 виборчому окрузі (м. Хотин, Чернівецька область) від ВО Батьківщина В’ячеслав Добровольський поскаржився до окружної виборчої комісії на директора школи села Лівинці Кельменецького району Лілію Мельник на те, що вона, буцімто, не дозволила йому організувати зустріч з виборцями в школі).  При цьому виявляється, що він сам ігнорує вимоги законодавства: «… в розпорядження ОПОРИ потрапила копія листа Міністерства освіти і науки України, в якому, із посиланням на виборче законодавство, детально розписується процедура організації зустрічей з виборцями в приміщенні навчальних закладів, зокрема, й вказано про необхідність укладання договору оренди приміщень навчальних закладів, що використовуються для агітаційних зустрічей. На думку ОПОРИ, рекомендаційний лист МОН складений коректно і відповідає вимогам закону Про вибори народних депутатів. Окрім того необхідність оренди вказано і в листі Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА районним управлінням освіти, і в листі управління освіти Кельменецької РДА керівникам навчальних закладів Кельменецького району.Звертаємо також увагу на той факт, що на згадуваній прес-конференції кандидат В’ячеслав Добровольський заявив, що провів чимало зустрічей в школах, дитячих садочках та інших установах, тоді як в його проміжному фінансовому звіті не вказано жодних витрат на оренду будинків та приміщень для проведенння передвиборної агітації. Таким чином, ймовірно, кандидат або не укладав відповідні договори оренди, або не проплачував їх з виборчого фонду, або вказав у проміжному фінансовому звіті недостовірні відомості».

   На мою думку основна задача парламентаріїв  - робота над законами. Тому демонстрація кандидатами елементарного нерозуміння та незнання законів, які регулюють проведення виборів викликає у мене питання:  «Як ця людина буде працювати в законодавчому органі країни?»  

    Цікаві речі можна дізнатись про бачення майбутніми обранцями політичної ситуації в країні. На прес-конференції кандидат-мажоритарник В.Філіпчук  каже, що «…після реєстрації ЦВК кандидатів відбулося 4 зустрічі Василя та Георгія Філіпчуків й Олександра Фищука. Основною темою цих зустрічей стало обговорення можливості висунення єдиного кандидата від демократичних сил на противагу Іванові Рибаку».  Ось він, розрив шаблону! В.Філіпчук від Громадянської позиції (заради справедливості зазначу, що назва політичної сили від якої він балотується жодного разу не була зазначена), Г.Філіпчук (Батьківщина), О.Фищук (Народний фронт) – це демократичні сили, тоді «недемократичні сили» - це мажоритарник від Блоку Петра Порошенко І.Рибак!!!

    Невміння перебудуватись, звичка бачити ситуацію тільки у позиції «чорне – біле», «друзі – вороги» призводить до таких ситуацій. Але я міркую як виборець і знову задаюсь питанням: «Чи зможуть ці політики працювати в парламенті та будувати нову Україну?»  

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані