укр eng
Парламентські вибори проходили важко, але спотворення результатів волевиявлення виборців Рівненщини не було
61
30

День голосування на позачергових виборах народних депутатів України на Рівненщині пройшов без системних грубих порушень. Ті окремі випадки грубих порушень, які зафіксовані, були поодинокими і не матимуть суттєвого впливу на остаточний результат волевиявлення мешканців області. Про це під час прес-конференції в Громадському прес-центрі «За чесні вибори-2014!» в Рівному сьогодні заявив голова правління РОГО «Комітет виборців України» Олексій Горецький.

За словами очільника Рівненського КВУ, на жаль, вибори проходили в тій складній атмосфері в державі, яка в цілому серйозно впливала на зміст виборчої кампанії, на ключові меседжі і ті списки, які запропонували виборцям в бюлетенях політичні сили.

Виборча кампанія була складна, бо досить коротка в часі. Щодо передвиборчої агітації, то, попри певний плюралізм, відсутність переваги одної політичної сили, спостерігалися випадки нечесної боротьби конкурентів між собою.

Щодо дня голосування 26 жовтня, то перша його половина розпочалася з тривожних повідомлень. Зокрема, про замінування однієї з дільниць у Рівному, яке не підтвердилося. Були повідомлення про спроби винести бюлетені, зокрема в ДВК 560862 в м. Дубно і в Рівному  на дільниці 560940 (приміщення ПАТ «Рівнебуд»).

Крім того, на телефонну гарячу лінію РОГО «Комітет виборців України» надійшло повідомлення про те, що в Дубному на дільниці 560872 була спроба організувати «карусель». Однак людей, які це хотіли зробити, розігнали самі свідомі виборці. За неофіційною інформацією, той, хто мав би розпочати «карусель» (винести з дільниці чистий незаповнений бюлетень), отримав би за це 100 доларів США.

На щастя, в другій половині дня ситуація заспокоїлась і подібних повідомлень не стало.

Не на всіх ДВК Рівненської області було дотримано встановленого порядку підрахунку голосів. Орієнтовно на половині з тих дільниць, на яких були присутні спостерігачі Рівненського КВУ під час підрахунку голосів, цей процес був тривалим. Можна констатувати, що в багатьох ДВК Рівненщини члени комісій неналежним чином були обізнані з процедурами підрахунку голосів.

Члени ДВК 560300 у смт. Зарічне не проставили на бюлетенях напроти кандидата Ніни Стасюк штампу «Вибув». ЦВК відповідно до Постанови від 14 жовтня 2014 року № 1777 скасувала її реєстрацію як кандидата в народні депутати України. Відповідно всі ДВК 155-го округу повинні були отримати інформацію про цей факт та проставити в бюлетенях напроти прізвища кандидата штампу «Вибув». За словами членів цієї комісії, вони не знали про це.

Тепер же згідно із законодавством всі виборчі бюлетені за кандидатів у народні депутати в одномандатному виборчому окрузі з цієї дільниці мають бути визнані недійсними.

Наразі проходить процес прийому виборчої документації з дільниць в ОВК. Відбувається цей процес важко, однак без суттєвих системних грубих порушень.

«В цілому вибори відбулися, попри ті проблемні питання, які виникали. Були значні організаційні недоліки, але вони суттєво не вплинули на результати голосування і, власне, волевиявлення громадян не було спотворене на якомусь з етапів виборчого процесу», - підсумував Олексій Горецький.

День голосування з виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року на Рівненщині: оцінка РОГО КВУ

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані