укр eng
У «Небесній долині» Вінницького техуніверситету створюють безпілотники для АТО
66
25

Центр розробки радіотехнічних комплексів, систем  і приладів Вінницького національного технічного університету «Небесна долина»  взявся за створення безпілотного літального апарату для потреб українських військових.

  Розробив модель безпілотника недавній випускник ВНТУ Олександр, котрий наразі воює на сході у складі 9-го  мотопіхотного батальйону 30-ої  окремої механізованої бригади Міністерства оборони України.

Олександр уже неодноразово ремонтував та модернізував військову техніку. Наприклад, після його обладнання  полкових БТРів спеціальними пристроями, бойові машини почали розрізняти свою від  ворожої  броньованої  техніки.

   А після ретельного вивчення різновидів безпілотників, що використовують у зоні АТО, воїн– винахідник розробив авторську модель апарату. За його виготовлення взялись науковці та студенти рідного  ВНТУ.  

 За попередніми розрахунками виробництво безпілотника коштуватиме 140 тисяч гривень. Розробники  отримали вже 70 тисяч благодійних коштів. Монтаж апарату нині на завершальній стадії, а голова вінницької ОДА Анатолій Олійник пообіцяв, що  найближчими днями на рахунок техуніверситету для виготовлення бещпілотників    надійде ще 40 тисяч гривень.   

Науковці Центру радіотехнічних комплексів, які працюють над створенням безпілотника на базі ВНТУ розповіли, що головне в безпілотнику –  «начинка». Саме вона здійснює функцію розвідки.  Також важливо, аби  і фахівці добре  розбирались у керуванні та обслуговуванні літака. Тому водночас у«Небесній долині» займаються   підготовкою  відповідних спеціалістів.  

  За два тижні мають завершити монтаж перших двох апаратів. Випробування вони  проходитимуть одразу в бойових умовах  зони  АТО. Якщо безпілотники добре себе зарекомендують, вінницька облдержадміністрація пообіцяла  профінансувати виготовлення партії таких машин. І  не лише для зони безпосередніх військових дій, а й для моніторингу ситуації в прикордонних районах Вінниччини, що межують з Придністров’ям.

Категорії: Блогосфера Теги: армія, АТО
Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані