укр eng
Дорогі сміттєвози рівненських комунальників
55
37

Рівненське комунальне автотранспортне підприємство №1728 (КАТП-1728) наприкінці минулого року вирішило придбати ще один сміттєвоз. Для цього комунальники провели тендер, участь в якому взяли два кременчуцькі підприємства.

«Найвигіднішу» пропозицію надало ПП «ВКП Альфатекс», що пообіцяло поставити необхідне авто за ціною 1 мільйон 147 тисяч гривень. Цікаво, що це ж підприємство, продає такий же автомобіль на Інтернет-сайті Автолайн всього лишень за 999,5 тисяч гривень, тобто на 147 тисяч 500 гривень дешевше. Ну але що ми, біднота якась, купувати дешево.

Програло торги підприємство ТзОВ «Мега-Інвест». Ці два суб’єкти частенько парою подаються на тендери, але виграє «Альфатекст». Подібний «тендер-піддавки» з переплатою для рівнян вже був у листопаді з нашим же КАТП-1728, про що писали журналісти порталу«Четверта влада». Тоді рівненські комунальники теж заплатили за сміттєвоз на 86 тисяч гривень більше, аніж він продавався на сайті «Автолайн». І теж за сумнівної конкуренції.

З «Вісника державних закупівель» можна дізнатися безліч прикладів, коли ці дві фірми беруть участь в тендерах у різних областях, і пропозиція «Мега-інвесту» завжди лише трішки дорожча аніж «Альфатексту». Натомість, у відкритих джерелах мені не вдалося знайти пропозиції від «Мега-Інвест» по продажу автомобілів. Ця фірма просто на іншому спеціалізується, а у тендерах, очевидно, бере участь лише формально, граючи роль «страшненької подружки». Хіба це не робота для Антимонопольного комітету та інших установ, які мають боротися з корупцією, відкатами та іншими бідами українських суспільних фінансів?

Можливо нашим правоохоронних органам, ну і міському голові, якому постійно не вистачає коштів, варто було б поцікавитися, чому комунальне підприємство переплачує за сміттєвози в тендерах, де реальною конкуренцією і не пахне. Але ж і гроші від сміттєвозів теж, очевидно, не пахнуть?..

Близько 230 тисяч гривень втрат для рівнян на двох сміттєвозах, це багато чи мало? Для порівняння, в бюджеті на увесь 2014 рік передбачено, наприклад: Програми і заходи центрів соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді – 46 тисяч 300 гривень, капітальний ремонт житлового фонду об`єднань співвласників багатоквартирних будинків – 100 тисяч гривень

Так ось річний бюджет по двох статтях пішов у сміттєвози, але не звичайні - з тильним завантаженням.

Матеріал підготовлений в рамках діяльності громадської ініціативи «За чесний тендер». Об’єднання сформоване з кількох активістів «Євромайдану» та відкрите до співпраці з усіма, хто хоче допомагати ефективність використання бюджетних коштів.

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані