укр eng
Студенти Рівненщини – проти насилля в сім’ї
94
34

Молодь Рівненщини не буде в своєму житті терпіти сімейне насилля. Про це, зокрема, говорили студенти під час лекцій на тему «Як запобігти насиллю в сім’ї та як діяти жертвам насилля», які сьогодні, 6 лютого, проводилися в Рівненському державному медичному коледжі та обласній бібліотеці для молоді.

Лекції проводив регіональний координатор із зв’язків з громадськістю Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Рівненській області Вячеслав Свірець та представник Рівненського обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Сергій Іллюк.

Так, під час лекцій студенти переглядали документальний фільм «Жінки, яких б’ють». У цій стрічці як звичайні жінки, так і відомі діячки – Таїсія Повалій, Ольга Богомолець, Ольга Герасим’юк – розповідають свої історії про акти насильства в їхніх родинах, які вони пережили. Стрічка справила неабияке враження на молодь. І після її перегляду на запитання, чи буде він терпіти таке явище в своїй сім’ї, кожен твердо відповідав – ні.

Після перегляду фільму Вячеслав Свірець розповів студентам про те, які є види сімейного насилля, як протидіяти такому ганебному явищу і не стати його жертвою.

У свою чергу Сергій Іллюк говорив про роботу центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, котрі порівняно нещодавно запрацювали по всій Україні. Зокрема, про те, що будь-яка людина наразі може безоплатно отримати кваліфіковану юридичну допомогу досвідчених адвокатів у кримінальних справах. А з липня 2015 року – в цивільних та адміністративних. Для цього в Рівному потрібно звернутися за адресою: вул. Драгоманова, 7 (приміщення міської поліклініки №2).

Лекції проводилися в рамках проекту «Посилення правових можливостей гендерно-дискримінованих груп», який реалізовує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги. Він націлений на подолання дискримінації при влаштуванні на роботу, в розмірі оплати праці, подолання насильства в сім'ї та наданню безоплатної правової допомоги з цих питань.

Як отримати юридичну підтримку в Рівному? 

В рамках проекту в 4 містах України громадянам, у яких виникають питання правового характеру, пов’язані з проявом дискримінації щодо гендерної належності, юристи надають якісну правову допомогу.

На Рівненщині регіональним партнером проекту є РОГО «Комітет виборців України». Щоб отримати юридичну допомогу, можна звертатися до центру права організації за адресою: м. Рівне, вул. Короленка, 6, 1 поверх, каб. 4. Тел.: (0362) 26-38-47, 26-29-43.

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані