укр eng
Довга дорога в дюнах бійця АТО
131
29

До волонтерського штабу Пирятинщини звернувся десантник 25 аеромобільної бригади - родом з Полтави. Він ледь пересував ноги, був втомлений і брудний. Впізнати в людині захисника батьківщини було вкрай важко. Здавалось, що чоловік відпрацював три зміни на важкому підприємстві. Він пред"явив довідку учасника АТО і розповів, як з нього знущалися військові чини.

"Я вже два дні в дорозі. Їду з Северодонецька на попутках до Полтави. Ось приїхав у Пирятин і мені сказали, що у вас тут є волонтери. Вибачте, можна мені хоч би води попити?" - Для присутніх активістів ці слова прозвучали як останнє прохання перед смертю. Випивши стакан води, боєць продовжував свою історію. "Не повірите, те що розповідають генерали - це напівправда. У нас забезпечення на найнижчому рівні. Зараз затримка зарплати вже 2 місяці. Кинули, як собакам, по 500 грн і відправили у відпустку на 10 днів. Із них два дні пішло на дорогу. Все, що на мені, це завдяки волонтерам. Дякую. Ви знаєте, так як до нас ставляться в армії, мабуть ніде так не ставляться. Воювати не хочеться. Вже там, під Маріуполем, більше 5 місяців, і за цей час ніхто з генералів не поцікавився, як ми там, що їмо, в чому ходимо".

Олексій стояв у гумових дешевих шльопках. Армія щедро нагородила свого бійця всім необхідним. Віддячила по повній, як то кажуть. Наскільки мізерне забезпечення воїнів і як до них ставляться підтверджують свідчення солдатів та волонтерів. Відомо як одяг і взуття видають на папері, а кошти осідають у генеральських кишенях. Олексій отримав від волонтерського штабу Пирятинщини берці, взяв бронежилет і отримав 150 грн на квиток до рідної домівки. А волонтер відвіз його до автостанції на своїй автівці. Ця довга дорога в дюнах бійця АТО, напевно, закінчилась. І Олексій зараз серед своїх близьких, втішається їхнім теплом та любов"ю.

Тим часом, в Генеральному штабі ЗСУ повідомили про зарплати, які отримують військовослужбовці, котрі воюють на сході України. Про це в ефірі телемарафону "Україна понад усе" на 5 каналі повідомив перший заступник начальника головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу ЗСУ Володимир Талалай. "Якщо говорити без всяких надбавок, які є, то для солдата початковий рівень - це приблизно 1800 грн. При виконанні ним завдань безпосередньо в зоні проведення АТО йому виплачується надбавка у розмірі 100%", - наголосив він. Окрім того, Талалай зазначив, що постановою Кабміну України передбачено широкий спектр додаткових виплат за виконання бойових завдань, як особисто військовослужбовцем, так і в складі підрозділів.

Після цього облудного виступу військового функціонера Володимира Талалая складається враження, що внутрішніми ворогами нашої країни є не агенти північного сусіда-агресора, а генерали Генштабу ЗСУ. Поки вони вішають лапшу, солдати повертаються у відпустку після кривавого перемир"я голодні і роздягнені. Генерали й полковники, за звичкою,  ділять між собою волонтерську допомогу, у кращому разі, притримують її роздачу особовому складу. Були випадки продажу війської амуніцї та пайків через інтернет-мережу. Бронежилет від генерала. Недорого. Заходь на сайт. Найнижчі ціни. - Здається, життєвої правди тут більше, аніж гротеску.

То куди ж дівається допомога? - Шукають відповідь на це питання не тільки звичайні громадяни, обурені такою ганебною поведінкою наших високопосадовців. Нещодавно канадські активісти звернулися до представників влади України з офіційним листом про неналежне речове забезпечення солдатів. За відсутності пояснень - подальшу підтримку зведуть до мінімуму. Допоки шукаємо відповідь, наші волонтери продовжують свою роботу, і вірять в перемогу найкращих - звичайних хлопців і дівчат, що змінили краватки на бронежилети і тепловізори, а затишні офіси - на підступні східні ночі.

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані