укр eng
Службовці тренувалися вирішувати земельні питання в законний спосіб
Юрій Чумак 25.06.2015
57
19

25 червня 2015 р. у м. Чугуєві було проведено другий семінар-тренінг з земельних питань для держслужбовців та працівників сільських і селищних рад Чугуївського, Печенізького й Шевченківського районів Харківської області.

Для того, щоб селяни на місцях мали можливість реалізувати своє право на землю, необхідно, щоб і службовці були обізнаними в нововведеннях у законодавстві, ділилися практичним досвідом вирішення складних земельних питань, що виникають у повсякденній діяльності.

25 червня на другий семінар з земельного права, крім держслужбовців та працівників сільських і селищних рад Чугуївського, Печенізького та Шевченківського районів Харківської області, були запрошені й представники реєстраційної служби та низка депутатів місцевих рад, від яких, власне, залежить рівень прийняття багатьох земельних питань.

Захід проходив у 2 етапи: спочатку голова Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов та координатор «Центру правової інформації та консультацій» ЧПГ Юрій Чумак ознайомили учасників із новелами в нормативно-правовій сфері, а потім було проведено тренінгову роботу в групах.

Представники місцевої влади та органів місцевого самоврядування обговорили й шляхи вирішення проблеми щодо надання землі учасникам АТО.

Захід було проведено в рамках реалізації проекту «Підвищення спроможності у реалізації права на земельні ділянки учасників АТО та захист прав селян-власників землі та майнових паїв у Хмельницькій, Харківській та Чернігівській областях» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Нагадаємо, 1-й такий семінар-тренінг було проведено 19 червня.

 

Довідка:

У процесі реформування майнових, зокрема земельних, відносин, незаможні верстви населення повинні отримати шанс для поліпшення свого життя. Проте їх доступ до юридичних послуг, правосуддя та правової інформації загалом дуже обмежений, що суттєво звужує їхні можливості. Тому існує нагальна необхідність докласти значних зусиль, щоб допомогти співгромадянам краще зрозуміти і захистити свої майнові та земельні права.

Крім того, учасники АТО, відповідно до законодавства, теж мають першочергове право на відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва. Але часто учасники бойових дій не мають часу та відповідних правових знань задля того, щоб скористатися своїм правом на землю.

Вбачаючи таку проблематику, Чугуївська правозахисна група з січня 2015 р. доєдналася до мережевого проекту «Захист та просування прав селян-власників землі та майнових паїв у Хмельницькій, Харківській та Чернігівській областях», що реалізовується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

На базі «Центру правової інформації та консультацій» ЧПГ відновлено роботу Ресурсного центру з земельних питань (який працював у 1-й половині 2014 р.), що допомагає учасникам АТО, землевласникам, власникам паїв і фермерам вирішувати питання, які виникають в ході майнових та земельних відносин, а також сприяє в захисті та реалізації їхніх прав.

Даний правоосвітній проект був спрямований на надання юридичної допомоги та поліпшення обізнаності мешканців Чугуївщини, а також Печенізького і Шевченківського й інших районів Харківської області в питаннях земельного права.

Ці заходи Чугуївської правозахисної групи лише за останні півроку дозволили отримати або повернути у законне володіння селян понад 500 гектарів землі на території Харківщини. Що дало змогу селянам отримувати реальну орендну плату (разом близько 500 тис. грн. на рік). Завдяки цьому місцеві й державний бюджет отримуватимуть додатково приблизно 75 тис. грн. надходжень.

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані