укр eng
Фільм про Полтавщину поїде по світу!
68
17

Премєра стрічки "Наївне малярство Михайла Онацько". Знятої режисером Михайлом Лебедєвим, нещодавно відбулось у Києві і в Михайликах Шишацького району Полтавьскої області. Фільм показує місця, які надихали на створення яскравих колоритних образів Миколу Гоголя, Володимира Вернадського, Олександра Довженка та багатьох інших.

Завітали на прем'єру мистецтвознавець Ольга Курчакова, Заслжений діяч мистецтв Юрій Самойленко, професор Віктор Писаренко, представники київського видавництва "Веселка", політолог Андрій Окара. Уже після показу режисерська група відкрила свої прокатні плани. Стрічку "Наївне малярство Михацла Онацька" покажуть на фестивалях у Середній Азії, Білорусії, Австрії, Німеччині, а наступного року планується презентація у Каннах.

Лауреат багатьох професійних кінематографічних премій, Заслужений працівник культури України Михайло Лебедєв зі своєю командою створили особливий кінопродукт, поєднавши унікальну музику, зйомки "безпілотниками" з висоти пташиного польоту, історичні довідки з численних музеїв Полтавщини і Парижа. А кінематографісти анімували героїв картин Михайла Онацька.

У фільмі йдеться про відомих представників української культури -  починаючи від Івана Котляревського, Марії Башкірцевої, Володимира Короленка, знайомить з ідеями Вернадського, архітектурним стилем Кричевського і неймовірною майстерністю портретів його брата. Оповідь триває більше п'ятидесяти хвилин. Сюжет поглинає ураз глядача, веде полтавськими стежками до витоків вкраїнської духовності й культури.

Автор створив стрічку про творчість художника з Полтавщини Михайла Онацька. Його творчість, за означенням, наївне малярство. На полотнах - дівчата коло тину, козаки у поході, Вакула верхи на чорті, гуси на ставу, хати й церкви - побут, унікальний і героїчний.

Виринають ув оповіді режисера і Гоголеве, і Сорочинці, й велике село Яреськи, які стали тлом для фільмів геніального Довженка (в Яреськах Довженко знімав "Землю", епізоди до "Чапаєва" та багато інших натурних кадрів).

Полтавщина в новому українському фільмі виглядає як край, в якому навіть не шукавши натхнення, знайдеш його. Відкрити для себе неповторний світ народних звичаїв та авторської уяви значно легше, ніж здається. Варто лишень завітати на Полтавщину, і зупинитися десь при дорозі, щоби відчути  ту силу, яка одухотворює, і робить сильнишим.

 

У статті використано інф. газети "Події та коментарі" (Полтава).

 

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані