укр eng
Переселенці відчувають дискримінацію в Харківській області
Юрій Чумак 27.08.2015
33
8

У серпні 2015 року фахівці Чугуївської правозахисної групи опитали 100 переселенців, які зараз проживають в Чугуєві, Чугуївському, Печенізькому, Шевченківському та інших районах Харківської області, на предмет проявів дискримінації.

Більшість (54%) опитаних переселенців приїхали на Харківщину з Луганської області, 46% прибули з Донецької області. З них 73% знаходяться в Харківській області вже більше 6-ти місяців, 62% проживають у найманому будинку або квартирі.

24% опитаних заявили, що хоча б раз відчували неприязне ставлення з боку місцевих жителів. При цьому 12% респондентів стикалися з відмовами або навмисним затягуванням процесу оформлення документів з боку працівників територіальних підрозділів Державної міграційної служби, 3% поскаржилися на роботу центрів зайнятості – там їм пропонували невідповідну роботу.

20% респондентів отримували відмови в працевлаштуванні. Упереджене ставлення з боку роботодавця і колег помітили 11% переселенців. Ще 6% заявили про те, що роботодавець знижував зарплату після того, як дізнавався про статус найманого працівника.

Відмови при спробі зняти житло отримували 35% опитаних. 26% примушували платити за квартиру більше після того, як орендодавець дізнавався про життєві обставини орендаря.

4% отримували відмови в наданні медичних послуг у закладах охорони здоров’я області. 33% опитаних стикалися з перешкодами при отриманні пенсій та інших соціальних виплат. 2% опитаних біженців не змогли влаштувати дітей у дитсадки або школи.

При цьому ніхто не заявив про утиски з боку представників правоохоронних органів.

Тільки 9% респондентів зверталися зі скаргами на порушення прав, зокрема, в Чугуївський міськвиконком, соціальні служби і місцеві органи влади. Тільки в 3% випадках була надана допомога, а в 6% «не було ніякої реакції».

Дане анкетування здійснено Чугуївською правозахисною групою в ході реалізації проекту «Підвищення обізнаності вимушено переміщених осіб у сфері захисту громадян від дискримінації, налагодження діалогу між вимушено переміщеними особами, роботодавцями та місцевою владою» в рамках програми з посилення стану недискримінації та рівності серед місцевих громад, що адмініструється громадською організацією «Соціальна дія» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

В рамках даного проекту 11 серпня також було проведено семінар з вивчення основних вимог антидискримінаційного законодавства для внутрішньо переміщених осіб та представників органів місцевого самоврядування Чугуївського району.

Планується, що з вимушеними переселенцями, роботодавцями та представниками органів влади і місцевого самоврядування будуть організовані навчальні тренінги та круглий стіл із тематики запобігання дискримінації. А в жовтні поточного року – повторне анкетування ВПО для виявлення поступу у даному питанні.

Докладніше з результатами серпневого анкетування можна ознайомитися тут:

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані