укр eng
Військовослужбовцям – про «Мир» і права
Юрій Чумак 27.12.2015
48
18

24 грудня 2015 р. у Харківському обласному військовому комісаріаті відбувся правоосвітній захід для військовослужбовців.

До них завітали правники з Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» та Чугуївської правозахисної групи.

Голова ЦППД «ДУМА», регіональний партнер Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA Юрій Чумак ознайомив працівників облвійськкомату та мобілізованих військових з Docudays UA, продемонстрував їм ролики Фестивалю, а також стрічку «Мир» – з добірки DOCU/SPACE.

Кіно оповідає про складну військову ситуацію на сході України очима Мирослава Гая – учасника самооборони Євромайдану, бійця Нацгвардії України, волонтера, а в мирному житті – артиста та викладача акторської майстерності, постановника танців на телеканалі «СТБ» у проекті «Танцюють всі».

Фільм викликав у глядачів жваву дискусію, учасники якої зійшлися на думці, що діяльність держави Україна повинна бути спрямована на дотримання прав і законних інтересів громадян, а завданням військових є захист своїх рідних і близьких від тих, хто намагається підірвати безпеку та територіальну цілісність нашої країни.

Наприкінці заходу юрист Чугуївської правозахисної групи Орися Пекареніна провела правові консультації для військовослужбовців та роздала правові буклети (пам’ятки), розроблені фахівцями ЧПГ.

Наостанок правозахисники презентували заступнику обласного військового комісара Андрію Семеновичу стенд правової інформації, який стане складовою кутка правових знань у військкоматі.

Довідка:

DOCU/SPACE – це перший вітчизняний онлайн-кінотеатр, що демонструє документальні фільми про права людини. Всі стрічки зняті в Україні й про українців силами різних громадських організацій спільно з Міжнародним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA. Герої – звичайні громадяни, що прагнуть змінити життя у своїй країні на краще.

 

Див. також:

Правове документальне кіно до дитячого містечка прийшло

Категорії: Медіа-освіта, Блогосфера, АТО Теги:
Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані