укр eng
Finita: округ 151
6
4

На завершальному етапі процесу голосування залишилася сталою кількість та типологія порушень, які фіксували спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА на виборчих дільницях. Найчастішими були випадки видачі бюлетенів без пред"явлення паспорта (на 7 ДВК), спроби фотографування виборчих бюлетенів (на 7 ДВК) і присутність сторонніх осіб в приміщенні для голосування (на 6 ДВК). Менш поширеним маємо епізоди з перешкоджанням роботі громадських спостерігачів (на 5 ДВК), а також спроби вкидання в скриньку (на 2 ДВК) і виносу за межі дільниці виборчих бюлетенів (на 2 ДВК).

На цьому фоні виглядає сумнівною перемога кандидата в народні депутати Руслана Богдана. Те, що відбувається на виборах, вже нікого не дивує. Чи будуть позови до суду щодо порушення виборчого законодавства, невідомо. Це також стало б звичним продовженням післявиборчої історії.

Руслан Богдан, згідно даних "Слово и дело", зробив 6 пeблічних заяв:

- не допустити закриття шкіл та медичних закладів в сільській місцевості;

- створити та реалізувати програму екологічно безпечного середовища для життя та здоров"я людей;

- зменшити податкове навантаження;

- підсилити роль територіальних общин в управлінні русурсами:

- забезпечити на законодавчому рівні міцну підтримку сільських господарств;

- зменшення цін на тарифи за електроенергію та газопостачання.

Цікаво, що скаже новий нардеп про впровадження такого поняття як "оптимізація", коли по області скорочують персонал закладів соціальної сфери, а самі заклади переводять на режим економії, в кращому випадку, в гіршому, заклади просто закривають.

Відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання в селі Вишневе Пирятинського району потребує державної підтримки, не вистачає коштів на утримання підопічних. Долі 22 чоловік, проживаючих у закладі, та 15 працівників залежать від рішення чиновників та законотворців.  Вірогідно, кожен з них розуміє, що відчуття невизначеності навряд чи сприяє ефективній роботі та вірі у своїх обранців.

Цікаво,  що скаже нардеп про рівень бактеріологічного забруднення річок Псел, Удай, Сула, про безліч інших проблем екологічного характеру на території заповідних зон, зокрема, національного природного парку "Пирятинський".

Підприємці чекають коли припиниться свавілля податківців, сільські жителі чекають на гідні закупівельні ціни. А щодо земельних ресурсів, то територіальні общини ніколи не матимуть доступу до ласих шматків. Не Буча, не Ірпінь. Але і в Пирятині, Гребінці та Лохвиці є що ділити. Земля ділитиметься тільки поміж тими, хто до її розподілення має доступ. Пирятинська організація "Учасники АТО та бойових дій" б"ється в двері владних кабінетів, шукаючи правду. Їх закормили обіцянками.  

Щодо тарифів, то це притча во язицех. Тут можна оди складати на честь промовців, що вміють піднести ідею народу, а потім зникнути у кулуарах ВРУ. Сподіваємось, що обранці хоча б іноді з"являтимуться на округах після обрання депутатами, й не забуватимуть про тих, хто віддавав за них свій голос. 

Категорії: Вибори, Моніторинг виборів Теги:
Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані