укр eng
Як місцеві ради Рівненщини відреагували на результати моніторингу їхніх сайтів?
14
4

9 із 17 місцевих рад Рівненської області відреагували на листи-звернення РОГО «Комітет виборців України» з результатами моніторингу їхніх сайтів. Нагадаємо, що проведене всередині літа організацією дослідження показало, що жодна з цих місцевих рад не виконує в повній мірі вимог чинного законодавства щодо забезпечення доступу громадськості до публічної інформації, розпорядниками якої вони є.

Відповіді показали, що більшість з рад, які підлягали моніторингу, отримавши його результати, готові працювати над виправленням ситуації. За цей час деякі з них навіть вже вирішили кілька проблемних питань і забезпечили доступ до частини з потрібної інформації. В деяких радах наразі триває технічне оновлення їхніх офіційних веб-сторінок відповідно до сучасних вимог. Були ради, які зазначали, що частина інформації все ж була оприлюднена на їхніх сайтах. Хоча, на нашу думку, знайти її пересічним громадянам було б або дуже складно, або взагалі майже неможливо.

Так, Корецька і Здолбунівська міські ради відповіли, що згідно з наданими організацією рекомендаціями будуть вжиті відповідні заходи для наповнення їхніх офіційних веб-сайтів інформацією, яка підлягає обов’язковому оприлюдненню.

Костопільська й Острозька міські ради повідомили, що в них наразі триває процес розробки нових веб-сайтів рад, які відповідатимуть сучасним вимогам. А всі надані рекомендації будуть обов’язково враховані.

Від Радивилівської міської ради об’єднаної територіальної громади надійшла відповідь, що їхній веб-сайт діє з квітня цього року і, відповідно, знаходиться на стадії наповнення. На сьогодні ряд зауважень усунуто, а решта будуть ліквідовані найближчим часом. У раді запевнили, що подані організацією зауваження щодо інформації, яка підлягає обов’язковому оприлюдненню, взято до уваги.

Березнівська міська рада відповіла, що окрема інформація з приведеного списку за результатами моніторингу організації наявна на веб-сайті міської ради в підкореневих посиланнях розділів, приведених у головному меню. Але в листі не уточнили, яка саме. Однак додали, що інформація, яка міститься з рекомендаційному списку організації, буде детально вивчена та використана в подальшій роботі міської ради.

Від Варашської (Кузнецовської) міської ради надійшла відповідь лише про те, що результати поіменного голосування були оприлюднені на їх офіційному сайті. А всередині липня він був оновлений і ця інформація на сьогодні також доступна за посиланням. Однак щодо решти 12 неоприлюднених пунктів у раді нічого не відповіли.

В Дубенській міській раді зауважили, що результати поіменного голосування оприлюднюються на сайті в розділі «Рішення міської ради» у вигляді «Протокол поіменного голосування» з моменту набрання чинності змін до відповідного закону. Для зручності відвідувачів сайту створено спеціальну сторінку, на якій відображається робота депутатів та хід голосування. Стосовно зауважень до бюджету, то створено сторінку, на якій відображатимуть звіти про використання коштів. Також Дубенська міська рада стала учасником проекту «Відкритий бюджет», що значно спростить відвідувачам перегляд інформації, що стосується фінансувань бюджетних програм. Питання електронних петицій на сьогодні доопрацьоване. На окремій сторінці розміщені відповідні порядки подання та розгляду. Дубенська міська рада також є учасником проекту «Єдина система місцевих петицій» (http://e-dem.in.ua/dubno). Інформація про рекламні засоби також присутня на сайті в розділі «Земля комунальної власності». Інші зауваження організації вивчаються та при можливості будуть реалізовані, оскільки, на думку представників міської ради, потребують істотного фінансування.

На лист організації до Рівненської міської ради наразі надійшла відповідь лише з управління транспорту і зв’язку. Там повідомили, що за нашою рекомендацією перелік перевізників, що надають послуги пасажирського автомобільного транспорту на постійних маршрутах загального користування міста Рівного розміщено на сайті Рівненської міської ради в рубриці доступ до публічної інформації в розділі оприлюднення інформації розпорядниками управління транспорту і зв’язку від 19.08.2016 року.

Нагадаємо, що моніторинг сайтів цих місцевих рад був проведений фахівцями РОГО «Комітет виборців України» з 29 червня по 12 липня 2016 року. В його основу було покладено дослідження оприлюднення місцевими радами на їхніх сайтах 41 виду інформації, визначених відповідними законами та нормативно-правовими актами. З повними результатами дослідження можна ознайомитися на сайті організації.

26 серпня організація направила поштою кожній місцевій раді, яка підлягала моніторингу, листи із зауваженнями і пропозиціями щодо поліпшення роботи їхніх сайтів. Також у листах було прохання надати відповідь у встановлені законодавством терміни на поштову або електронну адресу організації. Фактично цей термін на сьогодні минув.

На сьогодні не надійшли відповіді від Дубровицької і Сарненської міських та Володимирецької, Гощанської, Демидівської, Зарічненської, Млинівської і Рокитнівсьої селищних рад. Також очікуємо більш повну відповідь від Рівненської міської ради.

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані