укр eng
На Рівненщині стартував фестиваль документального кіно Docudays UA
16
18

13-ий Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA розпочав свою подорож Рівненщиною з 22 листопада і триватиме до 16 грудня. В цей період планується провести не менше 20 показів фільмів у більш ніж 10 населених пунктах області. Покази відбуватимуться в навчальних закладах (школах, ліцеях, коледжах, університетах), бібліотеках, пенітенціарних установах. Про це розповіли організатори фестивалю під час прес-конференції в готелі «Мир» у Рівному.

Центральна тема цьогорічного фестивалю – «Крізь ілюзії», адже сьогодні країни й народи прощаються з багатьма своїми ілюзіями. Руйнується ілюзія про стабільність того світовлаштування, про яке разом домовилися сильні демократичні країни. Розвіялася ілюзія всього світу про слабкість України й нездатність українців до самоорганізації. Перед українцями, своєю чергою, постало фундаментальне питання: чи не час владі й суспільству позбавитися ілюзії, що країну можна реформувати без змін базових відносин в економічній, соціальній та культурній сферах.

Регіональним організатором фестивалю, який уже вчетверте проводитиметься на Рівненщині, є РОГО «Комітет виборців України». Партнерами є Головне територіальне управління юстиції в Рівненській області, управління Державної пенітенціарної служби в Рівненській області, регіональний координатор із зв’язків з громадськістю Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека.

Як розповів директор РОГО «Комітет виборців України» Олексій Горецький, крім показів фільмів, цього року в рамках фестивалю передбачається проведення інших цікавих і корисних заходів. Зокрема, конкурсу малюнків на тему прав людини серед дітей середнього і старшого шкільного віку, який буде оголошений окремо. Організувати виставку робіт учасників конкурсу і підвести його підсумки планується до Міжнародного Дня захисту прав людини – 10 грудня.

Також у рамках цьогорічного фестивалю буде проведений практичний тренінг на тему «Використання судових та позасудових механізмів захисту прав людини в адвокаційних кампаніях». Його мета – навчити активних громадян на практиці використовувати різні інструменти для захисту прав людини та громадських інтересів.

Начальник Головного територіального управління юстиції в Рівненській області Іванна Смачило зазначила, що в останні роки в школах проводяться різні правоосвітні заходи. Але насправді вони не повністю готують школярів до дорослого життя. Дитяча психологія така, що якщо вони щось не спробують, то уявити цю картинку в майбутньому для них занадто складно. Покази ж таких документальних стрічок для школярів матимуть більший правоосвітній ефект, ніж ті заходи, на яких дітям на картинках пояснюють, на що вони мають права і які в них обов’язки. Тому що в них можна побачити, що доросле життя не тільки цікаве, а й складне. Воно не може бути ілюзією лише позитиву і має різні сторони та фарби.

Заступник начальника управління Державної пенітенціарної служби в Рівненській області Юрій Омельчук підкреслив, що Мандрівний фестиваль останні чотири роки відвідує установи виконання покарань Рівненської області і це стало хорошою традицією. Адже людей, які тимчасово позбавлені волі, цікавить усе, що відбувається за «колючим дротом». І їм дуже цікаво дивитися фільми про права людини. Адже в них яскраво описуються різні проблеми, які на сьогодні існують у нашому суспільстві. Кожен з цих людей, раніше чи пізніше, вийде на волю і стане рівноправною частиною нашого суспільства. Тому їм необхідно і важливо знати, що робиться, як себе поводити, в яку сторону йти і так далі.

Регіональний координатор із зв’язків з громадськістю Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Сергій Іллюк додав, що з часу, коли наша країна стала незалежною, було проголошено, що Україна є правовою державою. Але не кожен її громадянин на сьогодні повністю розуміє, що насправді означає це поняття.

«Погоджуюсь із твердженням колег, що на конкретних життєвих наочних прикладах набагато легше і доступніше сприймати інформацію про те, що означають поняття «право» і «держава», ніж коли про це просто розказують сухою теоретичною мовою, – сказав Сергій Іллюк. – Тому всіх запрошую до участі в переглядах документальних фільмів у рамках цього фестивалю, в яких якраз і можна побачити такі конкретні невигадані приклади».

Після презентації відбувся перший відкритий показ у рамках фестивалю. До Дня Гідності та Свободи присутні переглянули дві кінострічки із циклу «Енциклопедія Майдану» режисера Сергія Лисенка: «Крим SOS» і «Євромайдан SOS».

Відкриті покази інших фільмів у рамках фестивалю заплановані на 5-8 грудня. Про точні місце та час анонсуватиметься пізніше.

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані