укр eng
Кіно, що викликає щирий відгук у серцях підлітків
Юрій Чумак 27.04.2018
9
2

Метою пробації є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень. Задля цього з юнаками та дівчатами, що перебувають на обліку в Чугуївському міськрайонному відділі з питань пробації, регулярно проводяться виховні та правоосвітні заходи.

Так, 27 квітня 2018 року у м. Чугуєві Харківської області, на базі Молодіжного хабу «CITY», відбувся перегляд документальної стрічки «Коли-небудь ми станемо щасливими» (Польща, режисер Павел Височанські) з репертуару кіноклубів Docudays UA.

Представив фільм Юрій Чумак – правозахисник, голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», модератор пересувного кіноклубу медіа-просвіти «ДУМАй!».

У картині йдеться про Даніеля – юнака з депресивного містечка у південній Польщі. Озброєний відеокамерою, він розпитує своїх земляків – дітей та дорослих – про їхні мрії.

І головний герой допомагає трьом старшокласникам «доторкнутися» до омріяного. Одна з дівчат побувала на день дитячою вихователькою, друга – фотомоделлю, а парубку, що заявив про бажання стати «злочинцем», було запропоновано відвідати в’язницю та поспілкуватися з засудженими. Останні провели зі зніяковілим молодиком дуже ефективну виховну роботу, пояснивши, що дурні думки до добра не приведуть, а згаяні в тюрмі дні та роки вже ніколи не повернеш. Він запам’ятав на все життя сказану одним із ув’язнених фразу: «Якщо ти будеш йти злочинним шляхом, ти ніби вб’єш свою матір ножем у серце».

Стрічка явно сподобалася чугуївським підліткам, які по закінченні ділилися своїми думками з приводу побаченого. «Я зрозумів, що треба не тільки мріяти, а завзято йти обраним шляхом. При цьому ціль повинна бути благою – тоді обов’язково її досягнеш», – сказав Максим, який бажає досягти успіху на спортивній ниві й наполегливо домагається цього.

«Документальне кіно, яке ми переглянули – гарне знаряддя задля того, щоб викликати щирий відгук у серцях молодих людей, спонукати їх обдумати життя справжніх, а не вигаданих персонажів. Та зробити відповідні висновки, які б стали запобіжниками щодо хибних вчинків у майбутньому», – зазначила Марина Рябініна, заступник начальника Чугуївського відділу з питань пробації.

 

Категорії: Медіа-освіта Теги:
Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані