укр eng
Наркотики – тяжкий злочин – тюрма – переосмислення – воля
Юрій Чумак 07.05.2018
8
2

Такий життєвий шлях пройшов головний герой документального фільму «Перукарська воля» (режисери: Фінлі Претселл, Едріен МакДовалл – Шотландія). 6 травня 2018 року цю стрічку переглянули в Реабілітаційному центрі «Шанс» (Харків), до якого завітав кіноклуб медіа-просвіти Docudays UA «ДУМАй».

Глядачі, затамувавши подих, стежили за перипетіями кіно. На екрані демонструвалося, як кілька в’язниць у Шотландії готується до щорічного змагання з перукарського мистецтва серед засуджених. Учасники боротимуться за головний приз, але думки Френсіса – теперішнього чемпіона, блукають далеко, у мріях про майбутню волю.

У фільмі показали прагнення деяких реальних злочинців Шотландії, які знову й знову прокручували своє життя в голові, щодня підстригаючи інших арештантів. «Мені довіряють ножиці, а я ж тут за вбивство», – говорить один із них. І завдяки наполегливості й працьовитості у перукарській справі чимало в’язнів переосмислюють свої вчинки та готуються до нового життя поза ґратами.

Френсіс виходить на свободу, повертається додому, робить гарну зачіску своїй матусі… Що чекає на нього у майбутньому?

По закінченні перегляду відбулося жваве обговорення, під час якого глядачі зазначали, що настійливість і працелюбність, віра у власний успіх можуть змінити на краще будь-яку людину. І навіть ті, хто раніше оступився і зробив помилку, здатні піднятися та почати нове достойне життя. Недарма гаслом Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA є «Перемагай щодня!».

Довідка: Реабілітаційний центр «Шанс» (Харків) надає комплексну допомогу людям, які потрапили в наркотичну, алкогольну чи ігрову залежність. У роботі фахівці Реабілітаційного центру використовують програму «12 кроків», яка застосовується в усьому світі для реабілітації людей з різними формами залежності.

Фото Андрія Чумака

Категорії: Медіа-освіта, Блогосфера Теги:
Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані