укр eng

Український монітор - за громадську платформу Президента України (2009-2010)

Проект "Український монітор  - за громадську платформу президента України" в рамках коаліції провідних українських НУО акумулює весь наш організаційний досвід і потенціал, накопичений з 1994 року. Проект передбачає проведення Громадської кампанії зі створення громадської платформи українського президента з подальшим спостереженням за тим, як новообраний президент реалізує положення цієї платформи.

Основні компоненти даного проекту:

1. Проведення серії регіональних засідань діалогових групп на базі читальних залів 6-ти обласних бібліотек. Під час діалогових групп виборці отримуватимуть практичні навики з медіаграмотності. Це стимулюватиме їх писати звернення і конкретні запитання до медіа та кандидатів у президенти  щодо головних проблем українського суспільства. Таким чином аудиторія ЗМІ стимулюватиме медіа менше вдаватися до практики замовних матеріалів і активніше висвітлювати конкретні проблеми, а кандидатів у президенти  - змушуватиме розповідати, як вони ці проблеми збираються вирішувати замість того, щоб займатися популізмом.

2. Проведення серії моніторингів медіа на загальнонаціональному та регіональному рівні, аби відстежити, чи медіа надають громадянам інформацію, необхідну для свідомого вибору, чи активніше в результаті кампанії з медіаграмотності вони висвітлюють головні проблеми українського суспільства, а також чи відповідають на запитання громадян політики та які рецепти вирішення проблем вони пропонують.

 3. Створення списку тих основних проблем, які визначили самі українські виборці, а також меню з пропозицій політиків щодо їх вирішення та поширення їх через ЗМІ (зокрема у вигляді спеціальних вкладок до регіональних газет), у вигляді листівок «Що вам говорять ЗМІ таполітики», а також у вигляді аналітичних звітів для організацій громадянського суспільства для подальшого поширення у їхніх друкованих матеріалах, в інтернеті та знову в медіа.

Мета: Зусиллями громадськості забезпечити умови для проведення вільних і демократичних виборів українського президента та розвинути механізми громадського контролю за його діяльністю після виборів.

Цільова аудиторія: українські виборці, представники загальнонаціональних та регіональних організацій громадянського суспільства, журналісти, представники центральної та регіональної влади, Центральної виборчої комісії, міжнародних організацій.

Тривалість проекту: жовтень 2009 р. - вереснь 2010 р.