укр eng

Український монітор - за громадську платформу регіональної влади (2010-2011)

Проект «Український монітор – за громадянську платформу регіональної влади» у рамках коаліції провідних українських НУО є логічним продовженням нашого попереднього проекту під назвою «Український монітор  - за громадську платформу Президента України» та акумулює увесь наш організаційний досвід і потенціал, накопичений з 1994 року. Проект передбачає проведення напередодні виборів до органів місцевого самоврядування громадської кампанії зі створення громадської платформи регіональної влади з подальшим спостереженням за тим, як новообрані органи місцевого самоврдування та їх депутати реалізують положення цієї платформи. Основні компоненти данного проекту:

1. Проведення серії регіональних засідань діалогових групп на базі читальних залів 6-ти обласних бібліотек. Під час діалогових групп виборці отримуватимуть практичні навики з медіаграмотності. Це стимулюватиме їх писати звернення і конкретні запитання до медіа та кандидатів, що балотуються до органів місцевого самоврядування (обласні, районні, міські ради) щодо головних проблем кожного конкретного регіону зокрема та українського суспільства загалом. Таким чином аудиторія ЗМІ стимулюватиме медіа менше вдаватися до практики замовних матеріалів і активніше висвітлювати конкретні проблеми, а кандидатів до місцевої влади – змушуватиме розповідати, як вони ці проблеми збираються вирішувати замість того, щоб займатися популізмом.

2. Проведення серії моніторингів медіа на загальнонаціональному та регіональному рівні, аби відстежити, чи медіа надають громадянам інформацію, необхідну для свідомого вибору, чи активніше в результаті кампанії з медіаграмотності вони висвітлюють головні проблеми українського суспільства та окремих регіонів, а також чи відповідають на запитання громадян політики та які рецепти вирішення проблем вони пропонують.

3. Створення списку тих основних проблем, які визначили самі українські виборці, а також меню з пропозицій політиків щодо їх вирішення та поширення їх через ЗМІ (зокрема у вигляді спеціальних вкладок до регіональних газет), у вигляді листівок «Що вам говорять ЗМІ та політики», а також у вигляді аналітичних звітів для організацій громадянського суспільства для подальшого поширення у їхніх друкованих матеріалах, в інтернеті та знову в медіа.

Мета: Зусиллями громадськості забезпечити умови для проведення вільних і демократичних виборів до міcцевих органів влади та розвинути механізми громадського контролю за їх діяльністю після виборів.

Цільова аудиторія: українські виборці, представники загальнонаціональних та регіональних організацій громадянського суспільства, журналісти, представники центральної та регіональної влади, Центральної виборчої комісії, міжнародних організацій.

Тривалість проекту: жовтень 2010 р. - вереснь 2011 р.