укр eng

Російські, українські та європейські мас-медіа: моделі журналістики, якість інформації та стандарти новин (2008-2009)

 

Проект „Російські, українські та європейські мас медіа: моделі журналістики, якість інформації та стандарти новин” є першим проектом, спрямованим на те, аби порівняти якість інформації у інформаційних програмах провідних російських, українських та європейських телекомпаній і таким чином створити ґрунт для публічної дискусії стосовно якості висвітлення одних і тих самих, важливих для Росії, України, Європейського Союзу, проблем. 

  З цією метою буде провіедено хвилю моніторингів провідних російських, українських та європейських телеканалів на предмет того, як вони висвітлюють одні й ті ж самі важливі новини. В якості телеканалів, що представляють модель російських телевізійних новин, ми  оберемо ОРТ, РТР (як державний канал)  та НТВ. В якості телеканалів, що представляють модель українських телевізійних новин, ми оберемо Інтер, 1+1 та УТ-1 (як державний канал). В якості телеканалів, що представляють модель європейських телевізійних новин, ми оберемо польські телеканали TVP1 (як канал суспільного мовлення), Polsat   та TV4.

Паралельно з проведенням моніторингу ми розробимо спеціальні анкети для електронного опитування і за їх допомогою опитаємо 5 груп аудиторії: українських медіекспертів, українських журналістів, українських чиновників (які відповідають за регуляцію ЗМІ), російських експертів та російських журналістів (які акредитовані і працюють в Україні).  Суть опитування – з’ясувати позиції усіх 5-ти груп стосовно того, що вони думають про якість російських, українських та європейських новин, що вони думають про рівень дотримання професійних та етичних стандартів і що пропонують зробити, аби їх підвищити.

Більше інформації про проект можна знайти в Архіві.