укр eng

Новини

"У світі немає жодної щасливої країни, де преса була б невільна", - О.Чекмишев

04.05.2012

04.05.2012

Україна опустилася на 9 позицій в рейтингу свободи преси, який щорічно складається міжнародною правозахисною організацією Freedom House.

Відповідно до опублікованої 1 травня доповіді про стан свободи преси в 2011 році, Україна посідає 130 місце, ділячи його з Південним Суданом. Всього в рейтингу беруть участь 197 країн і територій. Freedom House відзначає погіршення стану свободи преси в Україні, якого організація оцінила у 59 балів (роком раніше - 56). Згідно з доповіддю, це відбулося в результаті посилення державного контролю над засобами масової інформації. Власники ЗМІ все частіше стикаються з політичним тиском відносно змісту в їхніх медіа, йдеться у доповіді.

Незважаючи на спадну тенденцію, яка зберігається останні роки в Україні, Олександр Чекмишев відзначив, що згідно рейтингу свободи преси у Центральній та Східній Європі Україна займає 20 позицію, Росія - 24, Казахстан - 26, Білорусь - 27, Узбекистан - 28, Туркменістан - 29.  "У порівнянні з деякми країнами-сусідами, в нас ситуація набагато краща, але звичайно є куди зростати, бо, наприклад, Польща займає 5 позицію, а Естонія, країна з молодою демократією, посідає перше місце",  - сказав О.Чекмишев.  На цьому шляху зростання, він порадив українській владі, за будь-яких умов, не тиснути на медіа, журналістам, у свою чергу, об"єднуватися, захищати свої права та дотримуватися журналістських стандартів, а громадянам ставати медіаграмотними і своїми грошами "голосувати" за чесні медіа.