укр eng

ФІНАЛЬНИЙ ЗВІТ за результатами медіамоніторингу рівненських Інтернет-ЗМІ


З 30.07.2012 по 28.10.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Рівненська область

Рівненський Інтернет - портал «ОГО»

Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.

Загалом на порталі «ОГО» найбільш збалансовано, серед усіх рівненських медіа, що аналізувалися, подано інформацію про різні політичні сили

В позитивній тональності найбільше було матеріалів про Партію регіонів (21564 друкованих знаки), і зовсім не було про КПУ. В нейтральній тональності найбільше писали про Партію  регіонів (55191), найменше – ВО «Свобода» (11 315). В негативній тональності найбільше писали про Партію регіонів (27765), найменше – «Україна - вперед» (589).

 


Пріоритетність представлення

На порталі не було помітно, аби та чи інша політична сила мала пріоритетність у представлені своєї позиції.


Теми
Основні теми публікацій на порталі «ОГО» – перебіг виборчої кампанії, робота ОВК, політичні домовленості між УДАРом та опозицією, утиски ВО «Свобода» зі сторони влади, чорний піар проти цієї ж політсили, аналіз законодавства, яке приймалося за цей період, перипетії навколо прийняття закону про наклеп, а також про непродовження мораторію на продаж землі, можливі наслідки обрання міського голови народним депутатом тощо.

 

 

Спікери
Серед найактивніших спікерів - кандидат від ВО “Свобода” О.Осуховський, радник Президента України Андрій Портнов,  голова Всеукраїнської фармацевтичної асоціації Віктор Чумак,  мер Рівного В.Хомко, блогер і кандидат від «УВ» О.Поліщук, прем’єр-міністр М.Азарова,  віце-прем’єр Б.Колесников, голова РОДА В.Берташ, заступник голови ОДА О.Губанов, кандидат від ВО “Свобода” А.Бортніка, депутатів міської ради від ВО «Свобода» О.Лащук та від ВО «Батьківщина» Ю.Запорожець тощо.

 

 


Опис маніпуляцій та медіаефектів

Маніпуляцій та використання медіа ефектів на порталі «ОГО» помічено не було, хоча інколи бували матеріали, з ознаками заможності, але не марковані як політична реклама чи агітація.

 

 

ОСНОВНІ ВИСНОВКИ (за весь період кампанії)

 

Моніторинг порталу «ОГО» за період передвиборчої кампанії дає можливість зробити висновки про відносну збалансованість у висвітленні діяльності усіх політичних сил. Разом з тим, першість залишається за Партією регіонів. «ОГО», на відміну від інших ЗМІ маркував більшість замовних матеріалів, тому ті статті, які потрапили до нашого аналізу мають переважно нейтральну тональність. Таким чином, можна стверджувати що у цьому ЗМІ різним політичним силам надано максимально рівні можливості, і виборець має шанс отримати найбільш об’єктивну інформацію.

 

ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ

 • Частка виборчого контенту не перевищувала 5-10%
 • Найбільша кількість матеріалів подана у нейтральній тональності;
 • Партія регіонів представлена найбільше, має більш як 41% від загальної кількості матеріалів і має першість по усім видам тональності;
 • В позитивній тональності Партія регіонів має практично вдвічі більше ніж наступна за нею «Свобода»
 • В нейтральній тональності ПР вдвічі випереджає наступну «Україна – вперед»;
 • В негативній тональності згадок про Партію регіонів приблизно втричі більше ніж про «Батьківщину»;
 • Баланс влада/опозиція/позапарламентські виглядає приблизно так 48.2% / 14.5% / 37.3%
 • Найменше згадувалися КПУ та само висуванець В.Хомко;
 • Партія «Україна - вперед» отримала чималі обсяги згадок завдяки блогеру порталу, який кандидував від цієї політичної сили;
 • Головними спікерами були найчастіше місцеві кандидати в депутати;
 • З наближенням вибори кількість інформації про їх учасників навіть зменшувалася.