укр eng

Фінальний звіт за результатами моніторингу тернопільських Інтернет-ЗМІ (30 липня - 28 жовтня 2012 року)


З 30.07.2012 по 28.10.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Тернопільська область

 

Інтернет-видання Тернополя

Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.
Погляд –
.

Максимально позитивно – УДАР 65877знаків

Максимально нейтрально – Партія Регіонів 42846 знаків

Максимально негативно – ВО Свобода 62722

Мінімально згадували - президента КПУ 4730 знаків

За Збручем

Максимально позитивно – самовисуванці (74301 знаки)

Максимально нейтрально -  Партія регіонів (38788 знаків)

Максимально негативно – Партія регіонів (67 205 знаків)

Мінімально  представлені КПУ та Україна-вперед! У різних тональноситях


Пріоритетність представлення
На "головній" або в "топ-стрічці" досліджувані інтернет-ресурси найчастіше розміщують платні матеріали, які позначаються як реклама.
Теми
Приїзд політичних лідерів

Візит представників уряду

Політичний аналіз експертами

Представлення кандидатів

Діяльність кандидатів

Виборчі порушення

Соціологічні дослідження

Спікери

Кандидати політичних сил

Самовисуванці

Представники уряду, влади

Опис маніпуляцій та медіаефектів
Підтримка кандидатів  громадськими організаціями, священослужителями. Негативні заголовки, або ж навпаки надто позитивні при нейтральній публікації. Замовна соціологія.

ОСНОВНІ ВИСНОВКИ (за весь період кампанії)

Інтернет-видання  присвятили увагу усім політичним силам. Найбільше негативно  -  про партію регіонів (удвічі більше, ніж  нейтрально). Мінімально згадувалися КПУ  та Україна= вперед!. Матеріали не маркуються, подаються у стрічці новин. Інтернет набагато більше подає матеріалів про порушення виборчого законодавства, є  і чимало аналітичних публікацій.

Мінімально висвітлюється діяльність уряду у будь-якій тональності. Президент чи міністри фактично відсутні у новинах. Менше, у порівнянні із пресою, і повідомлень про соціальні ініціативи Президента чи уряду. Виборчий контент становить приблизно 35%.

ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ

Із 30-го липня до 24-го вересня  тернопільські  інтернет-видання поділялися на:

•         Такий де у всіх тональностях згадувались політичні сили. Критичний до ПР, ВО Свободи, лояльно-позитивний до УДАР -  Погляд;

•         Лояльний  до само висуванців та кандидатів-мажоритарників, критичний до Партії регонів, часто негативні заголовки при загалом  позитивній публікації -  За Збручем

У період з 24-го вересня по 28 жовтня ці ж телеканали поділилися на:

•         такий, де критичний в 50 разів більше до УДАРУ, менше в 3 рази ПР, менше в 4 рази до Свободи; більше нейтрально висвітлює уряд та  місцеву владу - (Погляд);

•         Критичний до влади, лояльний до само висуванців,  най збалансованіше висвітлював УДАР, Свободу,  найбільш нейтрально – Об»єднану опозицію , найменшк – КПУ та Україна-вперед! - (За Збручем)

Інтернет-видання ПОГЛЯД

Частка виборчого контенту від загального контенту новин склала 30%. Упродовж усієї кампанії переважала політсила УДАР, на одну четверту менше писали про партію Свобода та  Партію регіонів. Про Об’єднану опозицію писали у 3,5 рази менше ніж про УДАР, в 2,5 рази менше ніж про Партію регіонів та в 7 разів  більше ніж про КПУ. Відносний показник представлення сягнув УДАР 35%; «Свобода» – 20%, Партія регіонів 25%., Об`єднана опозиція 10%. Переважала партія УДАР  зокрема у позитивній тональності у п’ять разів більше ніж Свобода, у 14 разів більше ніж Партія регіонів та у 37 разів більше ніж Об`єднана опозиція. У нейтральній тональності Партія регіонів представлена на одну п`яту більше ніж УДАР, та на одну другу більше ніж Свобода та Об`єднана опозиція. Що стосується негативної тональності переважала партія Свобода, у 1,5 рази менше у Партії регіонів  у  3,5 менше негативно представлений УДАР та у 7,5 разів менше Об`єднана опозиція відносно партії Свобода. Головними спікерами найчастіше були представники політичних сил.

Друковані знаки:

Партія регіонів                                                                    93545           

Об’єднана опозиція "Батьківщина"                                  34198           

УДАР                                                                                   120013         

"Свобода"                                                                             97732                                   

КПУ                                                                                      4730

"Україна-Вперед!"                                                              7901

За Збручем – Частка виборчого контенту в загальному – понад 40%.  У день виборів  відсоток зріс до 55%. Понад 20% становили повідомлення про перебіг виборчого процесу, аналіз програм  та ситуації аналітиками та політиками, подавалися матеріали та звіти від спостерігачів.  Про само висуванців було майже удвічі більше позитивних  повідомлень, ніж про УДАР, вчетверо – ніж про Свободу, та вдесятеро більше, ніж про Об»єднану опозицію та КПУ. Збалансовано щодо тональності подавалися матеріали про УДАР, Свободу. Про Партію регіонів - найбільше негативно, у 2,5 разів більше, ніж позитивно, та удвічі, ніж нейтрально. , Партію регіонів. Про  Об»єднану опозицію видання писалоу утричі більше негативно та нейтрально, ніж позитивно.  Про Батьківщину утричі менше негативно, ніж про Партію регіонів

Знаків загалом

Батьківщина - 45335

КПУ - 8556

Партія регіонів - 133598

самовисування - 112447

Свобода -50949

УДАР - 107329

Украї\на -вперед! - 15211