укр eng

Підсумковий звіт за результатами моніторингу донецьких інтернет-сайтів (30 липня – 28. жовтня 2012 р.)


З 30.07.2012 по 28.10.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Донецька область

Упродовж  30 липня – 28.  жовтня 2012 р. найбільшу увагу интернет-ЗМІ Донецького регіону присвятили діяльності Партії регіонів (46,4 %), об'єднаної опозиції  (23,2%), та партії УДАР (7,7%). Більшість згадок про об'єднану опозицію була присвячена темі судових процесів над Юлією Тимошенко, її здоров'я, реакції світової спільноти а так само події, пов'язаних з Юрієм Луценком. В останній тиждень багато уваги "Батьківщині" було приділено в контексті переговорів з "УДАРом" і "Свободою" про висунення єдиного кандидата від опозиції. Іншим партіям - КПУ, «Свобода»  та УДАР було приділено набагато менше контенту. Найменш за все друкованої віртуальної площі було присвячено партії  "Україна, Вперед".

Представленість партій на різних сайтах була різною як за обсягом, так і за тональністю.

Найбільше про Партію регіонів писалося на сторінках  Інтернет-видання КИД, редакція якого розміщується під одним дахом з обласною організацією Партії регіонів. Більшість новин було витримано в нейтральній, близької до позитивній тональності. Багато публікацій було в чистому вигляді позитивними – 388151 др. зн. КИД допускав по відношенню до партії влади невеликий елемент критики.

Друге та третє місце за обсягом публікацій на сторінках КИДа зайняли відповідно уряд України і президент. про них видання також писало в нейтрально-позитивному контексті. Багато місця було приділено об'єднаної опозиції. Однак, тут ми спостерігаємо зовсім іншу картину: публікації здебільшого витримані в "нейтралі", який близький до "негативу" або у винятково негативної тональності.

"Новости Донбасса" більш за все своєї віртуальної площі надали Партії регіонів. Більшість публікацій - у нейтральної тональності, але є чимало негативу. При цьому досить багато уваги, як до опозиційного ЗМІ, Інтернет-видання приділило позитивним матеріалами про Партію регіонів. Для цього видання створило спеціальну рубрику "Робота в округах". У ній розміщуються іміджеві статті про представників чинної влади та членів Партії регіонів. Ці матеріали не тільки вставляються в стрічку новин, але й розміщуються на головній сторінці сайту, в самому центрі екрану. Ця додаткова стрічка новин "з округів" оновлюється дуже повільно, тому розміщення там матеріали залишаються на головній сторінці кілька днів. Статті, які мають ознаки замовних, таким чином, знаходяться в полі зору читачів набагато більше часу, ніж звичайні новини. Показово, що частина з цих матеріалів публікувалася на сторінках донецьких газет або з плашкою "політична реклама", або без позначки, але з явними ознаками замовного матеріалу. Слід зазначити, що після проведення презентації попередніх результатів нашого моніторингу видання відмовилося від цієї рубрики і чесно перейменувало її в рубрику "Політична реклама". Але зробити це лише з 23 жовтня.  

На друге місце видання вивело об'єднану опозицію. Про "Батьківщину" видання писало переважно в позитивній тональності, однак було багато негативу - близько 40% от всього виборчого контенту.

На третє місце за популярністю сайт поставив діяльність президента (переважно в негативній тональності) і уряду (переважно - у нейтральній)

Решта партій згадувалися епізодично.

Інтернет-видання "ОстроВ" більшу частину своєї віртуальної площі в цей проміжок часу віддало Партії регіонів. Домінуюче кількість контенту про ПР було подано у нейтральній  та негативній  тональності - приблизно однаковий обсяг.

На другому місці на "ОстроВ" знаходиться діяльність президента та уряду (переважно - у нейтральній тональності). Третю позицію займає об'єднана опозиція. "Батьківщина" згадувалася переважно в нейтральному контексті. приблизно 20% контенту про об'єднану опозицію було негативним.

Решта політичних сил згадувалися епізодично.