укр eng

Звіт за результатами моніторингу закарпатських он-лайн ЗМІ 20 серпня-23 вересня


З 20.08.2012 по 23.09.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Закарпатська область

Інтернет-видання Закарпаття більш активно висвітлювали виборчі перегони,а ніж інші ЗМІ. На загал, основні теми та інформаційні приводи перегукувалися з друкованими ЗМІ та ТБ. Проте в Інтернеті «освоєно» набагато активніше та об’ємніше «чорний піар». До прикладу фіксувалися публікації, в яких ПР звинувачувала ЄЦ у підкупі виборців і навпаки, УДАР звинувачував ПР у пошкодженні білбордів тощо. 

Найчастіше про партії та кандидатів писали у нейтральному тоні, фіксуючи факти, подаючи офіційну інформацію. Найбільше текстів у такій тональності стосувалось ПР і Об’єднаної опозиції, найменше нейтрально подано інформацію про партію «Україна-Вперед» (ця політична сила взагалі мінімально представлена в інтернет-виданнях, що досліджуються). Чимало інформації за цей період стосувалося також партії «Свобода» (пов’язано з національними святами у цей період).

У негативній тональності найбільше інформації стосується ПР, зокрема і через висвітлення діяльності місцевих представників цієї політичної сили. Найменше у негативі інформували про «Україна-Вперед». Мінімальні згадки у негативі стосувалися Об’єднаної опозиції.

Серед осіб, які часто фігурували в он-лайн інформаціях: В.Балога, І.Балога(Закарпаття.онлайн, а також Мукачево.нет), мер Берегова Іштван Гайдош, кандидати-Сергій Ратушняк, Павло Чучка, Володимир Смоланка та інші. А всеукраїнського рівня: В.Янукович, М.Азаров, В.Ющенко, М.Томенко, В.Кличко та інші.