укр eng

Звіт за результатами моніторингу черкаського Інтернету (1-6 квітня 2014 р.)


З 01.04.2014 по 06.04.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Черкаська область

Загальні тенденції

На цьому тижні активність висвітлення виборчої тематики на сайті ПроЧерк була відносно невисокою, адже виборча кампанія тільки розпочалася. Основні новини зосереджуються поки що навколо місцевих політичних подій та висвітлення обов’язків посадовцями, що не пов’язано напряму з агітацією.

Серед навколо виборчих тем, присутніх на цьому тижні на сайті, можна зазначити такі:

-         підтримка партією УДАР кандидатури П.Порошенка;

-         вихід М.Томенка з „Батьківщини”;

-         формування штабу П.Порошенка та його керівництва;

-         перша виборча соціологія.

В просторі інтернет-новин були присутні П.Порошенко (65,9% згадок щодо суб’єктів моніторингу), Ю.Тимошенко (25,3%) та О.Турчинов як посадова особа (8,8%), інші суб’єкти моніторингу не згадувалися.

Серед матеріалів нейтральної тональності відрізняється матеріал від 03.04.2014 р. „До ще не відкритих штабів Порошенка стоять черги колишніх регіоналів, - депутат”, яка уявляє собою передрук повідомлення в блозі депутата Черкаської міської ради В.Мамалиги. В статті утримуються негативні оцінки дій нового голови Черкаської ОДА Ю.Ткаченка в контексті забезпечення ним адміністративного ресурсу для перемоги П.Порошенка, та обвинувачення в „проникненні” до лав виборчих штабі кандидата регіоналів: „В нашому випадку, «не мудрствуя лукаво», Ткаченко буде забезпечувати триумфальну перемогу Петра Порошенка”, „По-третє, ні для кого не секрет, що «недобиту» Партію регіонів цілком приватизували Допа з Гапою разом з донецькими. І наші регіонали виявилися кинутими і нікому не потрібними. Тому до ще не відкритих штабів Порошенка стоять як до мавзолею черги з колишніх функціонерів, дрібних і великих керівників колишньої правлячої партії з резюме та пропозиціями до співпраці. Вони навіть і голосувати готові, не кажучи вже про бажання будувати разом з Дорошенком владну вертикаль у місцевих радах. Так що ці самі регіонали у Черкаській обласній раді невдовзі стануть членами іншої, але також провладної фракції. Коментарів Ткаченка та представників виборчого штабу Порошенка щодо викладеної депутатом позиції журналісти не привели, заголовок матеріалу додатково підсилює негативну тональність всього матеріалу.

Тема потрапляння колишніх регіоналів до виборчого штабу Порошенка, зокрема, в Драбівському районі, знайшла відображення і в матеріалі „У Драбові штаб Порошенка очолив регіонал” (ПроЧерк, 05.04.), взятому з сайту „Про головне” негативної тональності:

„Василь Павлович за влади регіоналів очолював районний відділ освіти, де «відзначився» тиском на освітян, які не бажали вступати до провладної партії”, „З Партії регіонів Василь Павлович не вийшов навіть тоді, коли на Майдані розстрілювали людей”, „Як повідомляють джерела сайту «Про головне», знаючи, «з якого тіста» зліплений керівник штабу, до Баштана у штаб не поспішають іти навіть союзники з «УДАРу»”