укр eng

Звіт за результатами моніторингу дніпропетровського інтернету (7-13 квітня 2014 р.)


З 07.04.2014 по 13.04.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Дніпропетровська область

Звіт за результатами моніторингу дніпропетровського інтернету (7-13 квітня 2014 року).

Цього тижня ситуація в інтернет ЗМІ Дніпропетровської області змінилася порівняно з початком досліджень. Головна причина – приїзд до регіону кандидата на посаду Президента від Партії регіонів Михайла Добкіна. Йому приділили увагу обидва сайта, що досліджуються. Щоправда, більш лояльний до екс-губернатора Олександра Вілкула ресурс «Мост-Днепр» кількісно випередив дружній до нинішньої влади сайт «Дніпроград».

25 інформацій про Добкіна розміщено на «Мост-Днепр». З них 4 на 4942 знаки з позитивною тональністю, 21 на 21878 знаків – з нейтрально тональністю. Сайт «Дніпроград» присвятив Добкіну 2 матеріали на 2583 знаки з негативною тональністю.

Тож Добкін цього тижня є беззаперечним лідером за кількістю згадувань в інтернет виданнях Дніпропетровської області.

Інформації про Петра Порошенка на «Мост-Днепр» цього тижня не було, а ось «Дніпроград» видав 3 повідомлення про цього кандидата: 2 на 1961 знак з нейтральною тональністю, 1 на 894 знаки з позитивною тональністю.

Петро Симоненко відзначений двома інформаціями лише на сайті «Мост-Днепр» - 3182 друкованих знаки з нейтральною тональністю.

Сергій Тигіпко помічений у двох інформаціях й теж лише на «Мост-Днепр» - 2116 знаків з нейтральною тональністю.

2 інформації присвячені Юлії Тимошенко на ресурсі «Дніпроград». 1 на 894 знаки з негативною тональністю, 1 на 55 знаків з позитивною.

Прем’єр Арсеній Яценюк з посадовими обов’язками помічений на обох сайтах. «Мост-Днепр» - 2 інформації на 952 знаки з нейтральною тональністю і 2 повідомлення на «Дніпрограді» на 1378 друкованих знаків з нейтральною тональністю.

Про поточну діяльність Олександра Турчинова повідомляв лише сайт «Мост-Днепр» - 2 інформації на 1221 знак з нейтральною тональністю.

Таким чином, у відсотковому співвідношенні представлення цього  маємо таку картину:

  • Михайло Добкін – 70,6%;
  • Петро Симоненко – 7,4%;
  • Петро Порошенко – 6,6%;
  • Арсеній Яценюк (обов’язки) – 5,4%;
  • Сергій Тигіпко – 4,9%;
  • Олександр Турчинов (обов’язки) – 2,8%;
  • Юлія Тимошенко – 2,2%

Тож кандидат Михайло Добкін цього тижня був представлений майже вдесятеро більше, аніж другий за згадуваністю Петро Симоненко.

У випадку з Добкіним на сайті "Мост-Днепр" маємо явний маніпулятивний вплив на увагу (матеріалів про нього надбагато), прийом формування довіри аудиторії (він обіцяє те, що люди хочуть чути). До того ж активно використовується маніпулятивний вплив на пам'ять аудиторії й спроба тиснути на авторитет колишньої еліти: свого часу екс-губернатор Олександр Вілкул був головним ньюсмейкером регіону, повідомленнями про нього та його добрі справи інформаційне поле свідомо перевантажувалося, він був усюди, створювався імідж "доброго царя". Ця практика тривала й пізніше, під час віце-прем'єрства Вілкула. Сьогодні, розуміючи, що просувати Добкіна будь-де, окрім Харківщини, складно, використовується зв'язка "Добкін-Вілкул". Приміром, майже всі повідомлення про Добкіна на "Мост-Днепр" завершуються текстом: "Напомним, ранее Вице-премьер министр Украины (2012-2014 гг), председатель ДОО ПР Александр Вилкул сообщил, что он будет одним из пяти доверенных лиц Михаила Добкина в президентской кампании." Розрахунок на старий авторитет й вплив  Вілкула в регіоні. Який, щоправда, значно знизився через події початку 2014 року в Україні.