укр eng

Звіт за результатами моніторингу рівненських Інтернет-порталів (за період 7-13 квітня 2014 року)


З 07.04.2014 по 13.04.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Рівненська область

  1. З початком кампанії кількість інформації про кандидатів у президенти в рівненських Інтернет-порталах зростає. Серед основних інформаційних приводів – формування місцевих штабів, а також приїзд на Рівненщину П.Порошенка. Чимала кількість інформації також про загальнодержавні події пов’язані з конфліктом з Росією і реакцією на події урядовців та в.о. Президента О.Турчинова. Відчутну частину матеріалів з негативною тональністю дали два дописи в блогах. 
  2. У процентному співвідношенні представлення політичних сил на рівненських порталах, що потрапили до вибірки, виглядає так: П.Порошенко – 29,6%, інформація про виконання посадових обов’язків урядом А.Яценюка – 23,6%, Ю.Тимошенко – 16,9%, М.Добкін – 11,5%, С.Тігіпко – 11%, виконання обов’язків в.о.Президента О.Турчинова – 4,5%, П.Симоненко – 2,8%.
  3. На порталі «4 влада» більшість матеріалів про кандидатів в президенти критичні і мають негативну тональність. Найбільше в цій тональності писали про П.Порошенка, і зовсім не згадували в.о.Президента та П.Симоненка. В позитивній тональності був лише матеріал, в якому екс-голова ОДА пояснював чому він підтримуватиме кандидатуру С.Тігіпка. В найтральній тональності писали майже про всіх кандидатів, найбільше – уряд А.Яценюка та Ю.Тимошенка, найменше – про П.Симоненка. На сайті «ВСЕ» переважають матеріали з нейтральною тональністю. Найбільше таких було про виконання посадових обов’язків урядовцями, найменше щодо Ю.Тимошенко. В позитивній тональності був лише матеріал про С.Тігіпка (та ж історія з підтримкою від екс-губернатора). В негативній тональності найбільше матеріалів про М.Добкіна та Ю.Тимошенко і зовсім не було про С.Тігіпка.
  4. Застосування маніпулятивних технологій помічено не було.