укр eng

Звіт за результатами моніторингу житомирських Інтернет-сайтів (1-6 квітня 2014 р.)


З 01.04.2014 по 06.04.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Житомирська область

Загальні тенденції

В цілому у медіа-просторі Житомирської області передвиборча кампанія ще не активна. Висвітлюються в першу чергу регіональні та місцеві події і персоналії. Зафіксовані 7 випадків висвітлення передвиборчої активності загальним обсягом 7079 друкованих знаків + фото- та відеоматеріали.

Єдина яскраво виражена передвиборча активність зафіксована з боку обласного штабу ВО «Батьківщина» на ресурсі Житомир.інфо 29 та 30 березня. З учасників політичного процесу на національному рівні в основному висвітлена діяльність Олександра  Турчинова як в.о. Президента (в першу чергу у сфері кадрових призначень).

% кандидатів  та суб’єктів політичного процесу

За звітний період у 7 зафіксованих випадках висвітлення учасників політичного процесу на Інтернет-ресурсах, їх представлення виразилось наступним чином:

Олександр Турчинов (як в.о. Президента) – 86%, з яких 72% - нейтрально, а 14% - негативно.

Петро Порошенко – 14% (нейтрально).

Тональність 

1-й Житомирський портал: нейтрально та негативно до теперішньої влади.

Житомир.інфо: позитивно до теперішньої влади.

Репортер Житомира: негативно до теперішньої влади.

Рупор Житомира: нейтрально та негативно до теперішньої влади.

Спікери

За звітний період спікерська активність виявлена 1 раз, коли голова обласної ради Віталій Француз (ВО «Батьківщина») агітував за кандидата Ю.Тимошенко після її висунення на партійному з’їзді, яке було висвітлено на місцевому ресурсі Житомир.інфо. Також в сюжеті була представлена пряма мова кандидатки.

 

Пріоритетність представлення

Пріоритетність у представленні має в.о. Президента Олександр Турчинов. Більшість ефіру займають місцеві та регіональні політики, зокрема й посадові особи, серед яких Голова обласної ради, який є спікером кандидатки Ю.Тимошенко.

Опис маніпуляцій та медіаефектів

У сюжеті на Житомир.інфо про висунення кандидатом в президенти Ю.Тимошенко відбувалась маніпуляція під виглядом незаперечності факту масовості її підтримки в Житомирському регіоні.