укр eng

Звіт за результатами моніторингу кіровоградських інтернет-сайтів (30.07.2012 - 05.08.2012)


З 30.07.2012 по 05.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Кіровоградська область

Загальні тенденції

 

Переважна більшість видань упродовж тижня основну увагу зосереджували на висвітленні з’їздів провідних партій і блоків, відстеженні формування партійних списків та висунення кандидатів по мажоритарних округах. Друга половина тижня значна увага була акцентована на візиті до Кіровограда віце-прем’єр-міністра – Міністра соціальної політики Сергія Тігіпка.

Інтернет

Інтернет-видання не були оригінальними і в цілому висвітлювали вже окреслені теми першого тижня виборчих перегонів. Сайт «Весь Кіровоград» виокремився лише тим, що має чітку про владну орієнтацію і досить негативно репрезентує насамперед Об’єднану опозицію, записавши представників Кіровограда в списку цієї політсили  (батька і сина Табалових) до першої хвилі потенційних «тушок», та УДАР, давши об’ємні інтерв’ю двох «екскандидатів» по мажоритарних округах від цієї сили, обґрунтувавши все це закулісними іграми місцевого очільника штабу Анатолія Ревенка. Щоправда, цей же сайт відзначився й неприхованою «джинсою» (інтерв’ю кандидата від провладної партії Віталія Грушевського).

Сайт «Фотоінформ» фактично є візуалізацією тих матеріалів, які подані іншими провладними ЗМІ регіону.

Відверто опозиційними публікаціями на цьому тлі є сайт «Гречка» досить послідовно висвітлює діяльність Об’єднаної опозиції та УДАРу в нейтрально-позитивній тональності, тоді як публікації стосовно Партії регіонів чи її спікерів мають виразно викривальний характер.

 

Підсумовуючи, варто зазначити, що представленість провідних політичних сил у ЗМІ регіону досить далека від паритетності. Беззаперечним лідером за кількістю публікацій і згадок є провладна партія та її представники, далі – Об’єднана опозиція, УДАР, «Україна – вперед», КПУ і «Свобода». Щодо маніпуляцій них технологій насамперед варто зазначити відверто замовні матеріали на телебаченні та в інтернет-виданні щодо діяльності провладного кандидата Віталія Грушевського.