укр eng

Звіт за результатами моніторингу черкаського Інтернету за період з 30.07. - 05.08.2012 р.


З 30.07.2012 по 05.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Черкаська область

 

  1. Загальні тенденції.

В цілому Інтернет-ЗМІ звучали на порядок нейтральніше ніж друкована преса та телебачення. Значна увага приділялася кандидатам-мажоритарникам та кандидатам-списочникам від Черкащини, тому згадки Партії регіонів та Об’єднаної опозиції переважали, бо кількість черкащан в їх лавах більша. Загалом можна відмітити, що Інтернет-ЗМІ адекватно реагує на активність партій: якщо якась із політичних сил створює інформаційні приводи, то вона й лідирує в новинах.

 

  1. Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.

Більшість Інтернет публікацій носили нейтральний характер. Найбільше позитиву Партія регіонів отримувала при цитуванні офіційних релізів, аналітичні матеріали носили більш негативну тональність, оскільки Партія регіонів залучила в свої ряди персонажів-черкащан з доволі сумнівною репутацією.

Максимально позитивний сюжет  - про подяку голові ЧОДА С.Тулубу від мешканки Маньківського району - подавався в іронічному ключі.

Максимально негативний – про депутата Цюрка, з натяком на те, що його Партія регіонів бере в якості бійця у Верховну раду. Опозиція тісно пов’язувалась з Партією регіонів в тому контексті, що її «тушки» поповнили ряди Партії регіонів. Крім того, негатив в основному стосувався кандидата від Об’єднаної опозиції в Жашківському окрузі, де масово викидається чорний піар на кандидата від опозиції.

Найпозитивніші матеріали стосувалися прийняття командою Об’єднаної опозиції правил «чесної гри».

Також негативом відзначилась партія «Україна-вперед!», яку звинуватили в роботі на гроші Партії регіонів.

 

  1. Пріоритетність представлення (хто у перших сюжетах та на перших шпальтах - без цифр).

Максимум представництва мав Сергій Тулуб, голова ЧОДА, як посадовець і як керівник місцевого осередку Партії регіонів; Микола Булатецький, кандидат від Об’єднаної опозиції, який традиційно активно дає коментарі; Анатолій Бондаренко, керівник штабу Об’єднаної опозиції та кандидат в депутати по 199-му округу.

 

  1. Теми (без цифр).

Висунення кандидатів та обговорення окремих кандидатур.

Реалізація соціальних ініціатив Президента, як в критичній тональності, так і шляхом цитування прес-релізів.

 

  1. Спікери (без цифр)

Найактивніші спікери : Сергій Тулуб (голова ЧОДА), Микола Булатецький (кандидат від Об’єднаної опозиції).

 

  1. Опис маніпуляцій та медіаефектів.

Інтернет-ЗМІ, які моніторяться, є незалежними, тому часто ніби-то позитивну інформацію подають з іронією. Це стосується всіх партій.

Деякі матеріали ілюструвалися фото, які дещо змінювали сприйняття: матеріал про відсутність фінансових проблем у Об’єднаної опозиції супроводжувались картинкою людини з порожнім гаманцем; заява кандидата про те, що влада ставить йому палки в колеса, супроводжувалась усміхненим фото, яке свідчить про те, що «все під контролем» і т.п.