укр eng

Звіт за результатами моніторингу івано-франківського інтернету (13-19 серпня)


З 13.08.2012 по 19.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Івано-Франківська область

Описовий звіт моніторингу інтернет-видання «Фіртка.if.ua» з 13 по 19 серпня 2012 року

  1. Загальні тенденції.

За період з 13 по 19 серпня лідером за кількістю поданої інформації на сторінках інтернет-видання  стала Об’єднана опозиція. Дещо менше повідомлень було про Партію Регіонів та ВО «Свобода». Найменше уваги редакція видання присвятила політичній силі «Україна – вперед» - політична сила згадана всього в одному повідомленні у розмірі 91 друкованого знаку.

  1. Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.

Найбільша кількість інформації позитивної тональності у висвітленні інтернет-видання цього тижня також торкається Об’єднаної опозиції. Однією великою статтею 15 серпня 2012 року («Об’єднана опозиція – крах Партії регіонів») позитивна інформація про  Об’єднану опозицію перекрила усі інші позитивні оцінки політичних сил впродовж цілого тижня. Жодної позитивної інформації не подано впродовж тижня про КПУ та політичну партію «Україна – вперед».

Лідером за нейтральним представленням стало ВО «Свобода». Найменше інформації, що містить нейтральну оцінку подано про політичну партію Віталія Кличка «УДАР». «Україна – вперед» не висвітлювалась у нейтральній тональності.

Найбільша кількість інформації негативної тональності подана про Партію регіонів. Щодо найменшої кількості інформації негативної тональності, то її отримала партія Наталії Королевської «Україна – вперед».

  1. Пріоритетність представлення

У зв’язку із специфікою даного ЗМІ, визначення пріоритетності журналістів можливе виключно із кількості поданої інформації, адже видання працює у реальному часі, та не має так званих «перших шпальт». Отож пріоритетністю представлення видання впродовж тижня користувалась Об’єднана опозиція.

  1. Теми

За час спостереження основними темами інтернет-повідомлень стали – публікація декларацій про майно, доходи та витрати кандидатів у народні депутати від одномандатних виборчих округів області; ДТП за участю члена Партії Регіонів; передвиборчі технології «кандидата-клона» голови обласної організації ВО «Свобода» Олександра Сича; прес-конференція керівників обласних осередків ВО «Батьківщина» та ВО «Свобода».

  1. Спікери

Основними спікерами, що висвітлювались за зазначений період, цитати яких подавались є Олександр Сич (голови обласної організації ВО «Свобода»), Дмитро Шлемко (голова обласної організації ВО «Батьківщина») та Віктор Янукович (Президент України, Партія регіонів).

  1. Опис маніпуляцій та медіа ефектів:

Як уже зазначалось вище, 15 серпня 2012 року, інтернет-видання опублікувало велику статтю «Об’єднана опозиція – крах Партії регіонів» (2927 друкованих знаків позитивної тональності про Об’єднану опозицію, 1821 друкованих знаків позитивної тональності про ВО «Свобода»). Стаття супроводжувалась 16 фотографіями із прес-конференції керівників обласних осередків ВО «Батьківщина» та ВО «Свобода».

Також впродовж тижня на сторінках інтернет-видання подавалась інформація, що як створювала, так згодом і спростовувала негативну інформацію про голову обласної організації ВО «Свобода» Олександра Сича. Це пов’язано із тим, що по Івано-Франківському одномандатному виборчому окрузі (№83) балотуються два кандидати із однаковим ім’ям та прізвищем.

На експертну увагу заслуговує й повідомлення від 17 серпня 2012 року – «Михайло Вінтоняк: викликаю Олександра Сича на дебати у прямому ефірі», у якій автор подає односторонню та безальтернативну інформацію, що націлена на негативну оцінку представників ВО «Свобода».