укр eng

Звіт за результатами моніторингу житомирських Інтернет-сайтів (14-20 квітня 2014 р.)


З 14.04.2014 по 20.04.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Житомирська область

Загальні тенденції

В порівнянні з попереднім тижнем у Інтернет-просторі Житомирської області передвиборча активність дещо спала (попередній «стрибок» був пов’язаний з візитом кандидата у президенти П.Порошенка). І хоча, як і раніше, висвітлюються в першу чергу регіональні та місцеві події і персоналії, зафіксовані 18 випадків висвітлення передвиборчої активності в досліджуваних Інтернет-ЗМІ загальним обсягом 21149 друкованих знаків + фото- та відеоматеріали. У порівнянні з попереднім тижнем активність спала  у понад 2 рази.

Найбільше висвітлювалась поточна діяльність в.о. Президента О.Турчинова. Серед кандидатів у президенти найбільше цього тижня висвітлювались Ю.Тимошенко та П.Порошенко.

Також на цьому тижні активно висвітлювались кандидати у президенти не заявлені у цільових об’єктах моніторингу, що пов’язано з їх візитами до Житомира (О.Тягнибок та інші).

% кандидатів  та суб’єктів політичного процесу 

За звітний період у 18 зафіксованих випадках висвітлення учасників політичного процесу на Інтернет-ресурсах, їх представлення рейтингово виразилось наступним чином:

 

№      Кандидат                               Частка представлення у ЗМІ

                                              Загалом     Позитивно Нейтрально        Негативно

1. Олександр Турчинов      56%                  -                 51%                     5%

2. Юлія Тимошенко             28%              22%                 6%                       -

3. Петро Порошенко          10%                   -                 5%                       5%

4. Сергій Тігіпко                     5%                   -                 5%                       -

 

         Найбільше представленою за звітний період була поточна діяльність О.Турчинова у якості в.о. президента, хоча вперше за період моніторингу було представлено негативне її висвітлення. Найбільше позитивних матеріалів представлено про Ю.Тимошенко, а висвітлення «лідера» минулого тижня П. Порошенка зменшилось у 5 разів і розподілилась навпіл (половина матеріалів нейтрального та половина позитивного характеру). Виявлено один випадок представлення С.Тігіпка у нейтральному світлі.

1-й Житомирський портал: нейтрально.

Житомир.інфо: нейтрально до теперішньої влади.

Репортер Житомира: негативно до теперішньої влади.

Рупор Житомира: нейтрально та негативно до теперішньої влади.

Виявлена на початку моніторингу тональність ЗМІ тільки підтвердилась та «жорсткіше» проявилась.

Так, ресурс Житомир.інфо на цьому тижні висвітлював у позитивному та нейтральному світлі Ю.Тимошенко, П.Порошенка, С.Тігіпка та О.Турчинова як в.о. Президента у нейтральному світлі.

1-й Житомирський портал в досліджуваний період висвітлював діяльність О.Турчинова як в.о. Президента з негативною оцінкою та Ю.Тимошенко в позитивному світлі.

На ресурсі Репортер Житомира за поточний період не було зафіксовано жодної активності досліджуваних кандидатів (представлені місцеві політики та кандидати, діяльність яких не моніториться).

Ресурс Рупор Житомира за звітний період найбільше висвітлював діяльність О.Турчинова як в.о. Президента у нейтральній формі і Ю.Тимошенко та П.Порошенко у позитивному світлі.

За звітний період єдиним активно представленим спікером був голова обласної ради В.Француз, який представляв кандидата Ю.Тимошенко.

Пріоритетність у представленні мав в.о. Президента Олександр Турчинов, а також Ю.Тимошенко та П.Порошенко.

Ключовою маніпуляцією, яка була виявлена за звітний період, є невідповідність заголовків реальному змісту розміщених матеріалів.