укр eng

Звіт за результатами моніторингу івано-франківського інтернету (20-26 серпня 2012 р.)


З 20.08.2012 по 26.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Івано-Франківська область

Описовий звіт моніторингу інтернет-видання «Фіртка.if.ua» з 20 по 26 серпня 2012 року

  1. Загальні тенденції.

За період з 20 по 26 серпня лідером за кількістю поданої інформації на сторінках інтернет-видання стала Об’єднана опозиція «Батьківщина». Дещо менше повідомлень на «Фіртка.if.ua» було про Партію Регіонів та ВО «Свобода». Найменше уваги редакція видання присвятила КПУ.

  1. Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.

Найбільша кількість інформації позитивної тональності у висвітленні інтернет-видання цього тижня торкається політичної партії Віталія Кличка «УДАР». Жодної позитивної інформації не подано впродовж тижня про Об’єднану опозицію «Батьківщина», КПУ та політичну партію «Україна – вперед».

Лідером за нейтральним представленням стала Об’єднана опозиція «Батьківщина». Найменше інформації, що містить нейтральну оцінку подано про КПУ.

Найбільша кількість інформації негативної тональності подана про Партію регіонів. Щодо найменшої кількості інформації негативної тональності, то її отримала партія Наталії Королевської «Україна – вперед». Такі політичні сили, як ВО «Свобода», Об’єднана опозиція «Батьківщина», «УДАР» та КПУ впродовж тижня у негативній тональності не висвітлювались.

  1. Пріоритетність представлення

Пріоритетністю представлення видання впродовж тижня користувалась Об’єднана опозиція «Батьківщина», так як саме ця політична сила отримала найбільшу кількість інформації, а також повідомлення про неї з’являлись із високою частотою.

  1. Теми

За час спостереження основними темами інтернет-повідомлень стали

  • Невизнання на території Івано-Франківської області Закону України «Про засади державної мовної політики»;
  • Ультиматум Івано-Франківської міської ради міському голові з метою його зняття з виборів на користь представника ВО «Свобода»;
  • Звернення до кандидатів Об’єднаної опозиції «Батьківщина» та «УДАР», щодо їх зняття з виборчого округу №88 (Коломийський район) на користь Олеся Донія.
  • Відзначення Дня прапора та Дня незалежності України.
  1. Спікери

Основними спікерами, що висвітлювались за зазначений період та цитати яких подавались є Віктор Янукович (Президент України, Партія регіонів), Олександр Сич (голови обласної організації ВО «Свобода»),

  1. Опис маніпуляцій та медіа ефектів:

            20 серпня 2012 року розміщено статтю під назвою «Україна і РФ спробують домовитися про військово-технічне співробітництво», у якій позитивною тональністю на 1351 друкованих знаків висвітлено роботу нинішнього уряду, а відповідно й Партії регіонів.

24 серпня 2012 року опубліковано повідомлення «Прикарпатські «ударівці» у День Незалежності прибирали у Галичі», яке вміщувало 3436 друкованих знаків інформації позитивного оцінювання політичної партії «УДАР» та 11 фото. Дане повідомлення можна вважати як «замовлене», адже у ньому весь суцільний текст зараховано в позитивну оцінку «УДАРу»

            26 серпня 2012 року в повідомленні «На Прикарпатті молодь освятила велетенський синьо-жовтий стяг на вершині гори Піп Іван» на 1482 друкованих знаків позитивно висвітлено вчинок молодих активістів, членів ГО «Студентська Свобода». У контексті повідомлення яскраво схвалюється діяльність членів організації, де вказано, що її активістами й депутати Івано-Франківської міської ради від фракції ВО «Свобода».