укр eng

Звіт за результатами моніторингу чернівецьких Інтернет-сайтів (14-20 квітня 2014)


З 14.04.2014 по 20.04.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Чернівецька область

   З 14 по 20 квітня висвітлення президентських виборів в інтернет-виданнях Буковини не стало пріоритетною темою. Матеріалів, які стосуються виборів невелика кількість. Журналістів більше приваблюють інформаційні приводи зі Сходу України, а також проблеми люстрації місцевих чиновників, депутатів  та вибори міського голови, які також відбудуться 25 травня. Найбільше уваги у нейтральній тональності приділено діяльності в.о.президента О.Турчинова та прем’єр-міністра А.Яценюка. Серед кандидатів у президенти, які є об’єктами моніторингу, були згадані тільки П.Порошенко та Ю.Тимошенко. Щодо П.Порошенка, журналісти приділяють більше уваги не кандидату та його програмі, а особам, які складають штаб у Чернівецькій області, їх стосункам та минулим посадам (екс-губернатор В.Куліш), використосуються засоби опосередкованої критики через пряму критику оточення.

 

   Букінфо найчастіше у нейтральній тональності згадувало діяльності в.о. президента О.Турчинова та прем’єр-міністра А.Яценюка, найменше інформації про кандидатів у президенти Ю.Тимошенко  (Великодні привітання) та П.Порошенка. Стосовно П.Порошенка, журналісти приділяють більше уваги не кандидату та його програмі, а особам, які складають штаб у Чернівецькій області, їх стосункам та минулим посадам (екс-губернатор В.Куліш).

    Інші кандидати на посаду голови держави не згадувались протягом тижня.

 

    Інтернет-видання BukNews з 14 по 20 квітня з об’єктів моніторинга згадувало тільки П.Порошенка. Інформація подавалась в нейтральній, негативній та позитивній тональностях.

   Позитивна оцінка діяльності П.Порошенка давалась в інтерв’ю народного депутата від «Удару» О.Продан.

    В негативній тональності витриманий матеріал «Реальним керівником кампанії Порошенка в Чернівецькій області буде… Роман Ванзуряк?» за 15.04 (передрукований з іншого інтернет-ресурсу «Місто «Ч» . Стаття присвячена прес-конференції керівника передвиборчого штабу П.Порошенка в Чернівецькій області В.Куліша. Негативне емоційне тло створює маніпулятивна назва статті та фото-жаби, яка імітує передвиборний плакат Порошенка. Журналіст використовує  нічим не підтверджені посилання  на «авторитети» (…Проте, за даними “Ч”, реальний виборчий штаб Порошенка в Чернівецькій області буде сформовано на базі Чернівецької ОДА, глава якої Роман Ванзуряк не має куди відступати – сьогодні Верховна Рада задовольнила його заяву про складання депутатських повноважень…), дає негативну оцінку нейтральної за змістом інформації (…Проте “прозорість” кампанії з самого початку якась дивна – керівник штабу Порошенка в області не дав чіткої відповіді на запитання щодо бюджету агітаційної кампанії в Чернівецькій області. ”Ми звикли оцінювати все арифметикою, будь-які вибори. Сьогодні я хочу сказати, що основна позиція кампанії Петра Олексійовича полягає в тому, що основна опора робиться на волонтерські рухи, на доброчинність. ” – сказав пан Куліш. Нагадаємо, журнал “Форбс” оцінює статки Петра Порошенка в 1 мільярд 600 мільйонів доларів США.).