укр eng

Звіт за результатами моніторингу рівненських Інтернет-сайтів (14-20 квітня 2014 року)


З 14.04.2014 по 20.04.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Рівненська область

  1. З початком кампанії кількість інформації про кандидатів у Президенти в рівненських Інтернет-порталах зростає. Серед основних інформаційних приводів – «зливання інформації» про замовлення так званої «джинси» про Ю.Тимошенко, а також заклеювання біл-борду із зображенням «Небесної сотні» агітацією П.Порошенка та знімання вказаної агітації та повернення зображення «Небесної сотні». Зберігається присутність чималої кількості інформації про загальнодержавні події пов’язані з подіями на сході України та конфліктом з Росією і реакцією на події в.о. Президента О.Турчинова.
  2. У процентному співвідношенні представлення політичних сил на рівненських порталах, що потрапили до вибірки, виглядає так: виконання обов’язків в.о. Президента О.Турчинова – 30,4%, Ю.Тимошенко – 28,5%, П.Порошенко – 24,4%, , С.Тігіпко – 11,7%, , М.Добкін – 4%,  П.Симоненко – 1,1%.
  3. На порталі «4 влада» більшість матеріалів про в.о. Президента Турчинова зумовлена подіями на сході України. В цілому матеріали на обох сайтах носять повторюваний характер Як на ВСЕ так і на 4Владі можна знайти матеріали про біл-борди з агітацією Порошенка та «Небесна сотня», які носили позитивних характер. Також на тижні було оприлюднено на обох сайтах статтю зі скріншотом листа про замовлення позитивної «джинси» про Ю.Тимошенко в комунальну газету Здолбунівського району (власне сам редактор і «злив», оскільки хотів дізнатись про кого замовляють, а дізнавшись прийняв таке рішення), причому на 4Владі стаття була у розділі БЛОГИ, а ВСЕ передрукував. Позитивної тональності Ю.Тимошенко додала стаття на 4Владі опублікована раніше у той самий день, що і вищевказаний матеріал. Тігіпко відмітився негативом, дякуючи матеріалам про члена однєї з ОВК(зараз від Тігіпка), який на минулих виборах відзначився грубим порушенням виборчого законодавства. Нейтральна тональність матеріалів про Кандидатів переважно стосується інформації про утворені ОВК та виборчі штаби, хоча тут слід зазначити, що у статті ОПОРИ про ОВК, яка продубльована на даних сайтах поміж згадуваних кандидатів вибірки не згадуються представники чи посади членів ОВК від кандидатівПорошенка та Симоненка, хоча їх представники теж є у складі окружних комісій. Добкін потрапив у звіт через матеріал про те, як його облили зеленкою.
  4. Про застосування маніпулятивних технологій можна сказати те, що у статтях про біл-борди, як про «заклеювання» агітацією Порошенка, так і про «відновлення» біл-борду «Небесна сотня» у цитаті з повідомлення зі штабу Порошенка серед роз’яснення непорозуміння та вибачень неодноразово наголошується фраза «…Жити по-новому..», що є вочевидь меседжем кампанії Порошенка та аналогічно писало на тому біл-борді.