укр eng

Моніторинг львівських вибраних львівських інтернет видань (7 -13 квітня 2014)


З 07.04.2014 по 13.04.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Львівська область

Cпостереження за інформаційними повідомленнями вибраних львівіських інтернет-видань у звітований тиждень показують, що тема виборів Президента України не є центральною. Найбільша частина новин, наприклад Західнет, присвячена подіям, що відбуваються на Сході України – захопили, відпустили, сепаратисти. Дуже часто в заголовках є «Путін сказав…», «Путін обіцяє…», «Путін вважає…», «Росія продовжує…». Загалом сама новина не така «кричуща», як її заголовок. Якщо ж пишуть про вибори то це просто опис того що сказали-прийняли-затвердили. Повідомлення як про вибори загалом, так і про кандидатів здебільшого нейтрального характеру. Власне про кандидатів пишуть тоді коли сталося щось резонансне (побили-закидали яйцями і т.д.). Наприклад, новина на Західнет про те, що О. Царьова закидали яйцями + відео де добре видно самого кандидата. Також, повідомлення про прес-конференцію С. Тігіпка, де його закидали яйцями екст + відео, пряма мова С. Тігіпка). У той же час новини про Ю. Тимошенко (кандидат представлена у Західнет найбільш часто) - цитати з інтерв’ю, поїздки на Схід, дії та заяви стосовно сепаратистів ( в кожній новині є фото). Про інших, менш відомих кандидатів взагалі ніяких новин.

Найчастіше в заголовках прізвище О. Турчинова та А. Яценюка лизько 98% таких новин пов’язані з посадовими обов’язками). Наступними за кількістю згадок Ю. Тимошенко, П. Порошенко а також С. Тігіпко. Стосовно інших то їх прізвища в заголовках майже не зявляються і дуже рідко в тексті новини (переважно в загальному звіті, наприклад Опори чи КВУ).

Якщо у новинах Західнет повідомлень про кандидата А. Гриценка немає, то Галінфо наповнений численними повідомленнями про лідера “Громадянської позиції”. Серед повідомлень велика кількість коментарів А. Гриценка щодо подій в країні, ходу кампанії та оцінки дій кандидатів.