укр eng

Звіт за результатами моніторингу житомирських Інтернет-сайтів (21-27 квітня 2014 р.)


З 21.04.2014 по 27.04.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Житомирська область

ЗВІТ

медіа-моніторингу регіональних ЗМІ

Інтернет-сайти

Регіон: Житомирська область

 

Період: 21.04.14 – 27.04.14

 

Загальні тенденції.

В порівнянні з попереднім тижнем у Інтернет-просторі Житомирської області передвиборча активність досліджуваних кандидатів значно спала. І хоча, як і раніше, висвітлюються в першу чергу регіональні та місцеві події і персоналії, зафіксовані лише 6 випадків висвітлення передвиборчої активності в досліджуваних Інтернет-ЗМІ загальним обсягом 5150 друкованих знаків + фотоматеріали. У порівнянні з попереднім тижнем активність спала  у понад 3 рази.

Найбільше висвітлювалась поточна діяльність в.о. Президента О.Турчинова та персона М.Добкіна. На цьому тижні активно висвітлювались кандидати у президенти не заявлені у цільових об’єктах моніторингу (О.Ляшко, О.Тягнибок та інші).

 

% кандидатів  та суб’єктів політичного процесу

 

За звітний період у 6 зафіксованих випадках висвітлення учасників політичного процесу на Інтернет-ресурсах, їх представлення рейтингово виразилось наступним чином:

         О.Турчинов (як в.о. президента) – 3 випадки (всі нейтрального характеру).

         М.Добкін – 3 випадки (67% нейтрального та 33% негативного характеру).

         Незвично висока для Житомирського регіону частка висвітлення у ЗМІ кандидата у президенти Михайла Добкіна пов’язана з одним і тим ж інцидентом – обкиданням зеленкою та зеленою фарбою бігбордів цього кандидата.

 

Тональність досліджуваних ресурсів представлена наступним чином

1-й Житомирський портал: відсутня активність.

Житомир.інфо: нейтрально до теперішньої влади та негативно до представників ПР.

Репортер Житомира: відсутня активність.

Рупор Житомира: нейтрально до представлених на ресурсі учасників політичного процесу.

Виявлена на початку моніторингу тональність ЗМІ тільки підтвердилась та «жорсткіше» проявилась.

Так, ресурс Житомир.інфо на цьому тижні висвітлював у нейтральному світлі О.Турчинова як в.о. президента та М.Добкіна у негативному світлі.

Ресурс Рупор Житомира за звітний період найбільше висвітлював діяльність О.Турчинова як в.о. президента у нейтральній формі (хоча у заголовку однієї статті й були зафіксовані маніпуляції) і М.Добкіна у нейтральному світлі.

На інтернет-ресурсах «1-й Житомирський портал»  та «Репортер Житомира» за поточний період взагалі не було зафіксовано жодної активності досліджуваних кандидатів (представлені місцеві політики та кандидати, діяльність яких не моніториться).

 

Активності спікерів досліджуваних кандидатів не зафіксовано за звітний період

 

Пріоритетність представлення:

Були представлені О.Турчинов як в.о. президента, М.Добкін та кандидати у президенти не заявлені у цільових об’єктах моніторингу.

 

Ключовою маніпуляцією, яка була виявлена за звітний період, є невідповідність заголовків реальному змісту розміщених матеріалів.