укр eng

Звіт за результатами моніторингу загальнонаціональних інтернет-сайтів (21 - 27 квітня 2014 р.)


З 21.04.2014 по 27.04.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Загальнонаціональні медіа (Kиїв)

Звіт за результатами моніторингу центральних інтернет-сайтів (21.04 -27.04.2014)
 

З 21.04.2014 по 27.04.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Загальнонаціональні медіа (Kиїв)

 

Загальні тенденції:

Впродовж 21–27.04.2014 р. інтернет-сайти, що увійшли до вибірки, найбільшу кількість інформаційних повідомлень присвятили діяльності Ю. Тимошенко (54.8%). Друге місце за кількістю представленої інформації займає П. Порошенко (22.7%). Матеріалів про інших кандидатів на посаду Президента України значно менша кількість.

Останнє місце за кількістю представленої інформації, вже котрий тиждень поспіль, посідає П. Симоненко (3.9%).

Найбільше матеріалів з тематики виборів було розміщено на сайті «Цензор». Найменше – на сайті «Лівий берег».

 

Співвідношення обсягу інформації про кандидатів:

Найбільший обсяг інформації про  Юлію Тимошенко – 19524 друкованих знаків. На другому місці Петро Порошенко – 8098 друкованих знаків, на третьому Михайло Добкін – 3345 друкованих знаки, на четвертому Сергій Тигіпко – 2538 друкованих знаків. Останнє – п’яте місце за Петром Симоненко – 1381 друкований знак. За кількістю найбільший масив інформації про кандидатів на посаду Президента було розміщено сайтом «Цензор.нет» - 10487 друкованих знаків; 9518 друкованих знаків на сайті «КорреспонденТ.нет»; 8376 друкованих знаків на «Українській Правді» та на сайті «Лівий берег» - 7301 друкованих знаків.

 

Коментар максимальних та мінімальних показників тональності:

Лідером за кількістю нейтрально забарвлених матеріалів є  Юлія Тимошенко. Таких матеріалів більш ніж вдвічі більше ніж про Петра Порошенка та у сімнадцять разів більше ніж про Петра Симоненка (найменша кількість нейтральних повідомлень).

Негативно забарвлених матеріалів цього тижня приблизно рівна кількість щодо обох лідерів виборчих перегонів. Найменше негативних інформаційних повідомлень було щодо Михайла Добкіна.

Загалом на всіх інтернет-сайтах, що увійшли до вибірки, нейтрально забарвлена інформація значно переважала негативну.

 

Теми:

Найактивніше впродовж тижня висвітлювались наступні теми:

- результати соціологічних опитувань громадян;

- підготовка до проведення теледебатів;

- пропозиція Порошенко проведення діалогу з Росією.

 

Головні тенденціїзагальнонаціональнихІнтернет-сайтів:

 

Українська правда:

Упродовж тижня домінує інформація про Юлію Тимошенко.

Її відносний показний представлення сягнув 49.4%. На другому місці ПетраПорошенко - 29%. На сайті «Українська правда» найменше висвітлювалась діяльність Сергія Тігіпка - 4.4%.

Негативно представлених матеріалів про Юлію Тимошенко майже втричі більше ніж про Петра Порошенка (867 та 313 друкованих знаків відповідно).

Загалом інтернет-видання висвітлювало набагато активніше ситуацію на сході країни ніж президентські перегони.

 

Лівий берег:

Упродовж тижня більша частина інформації присвячена Юлії Тимошенко.

Її відносний показний представлення сягнув 64.6%. Друге місце за Петром Порошенко – 19.4%. Найменше інформації подано про Петра Симоненка та Сергія Тігіпка – 2.4% про кожного.

Більшість повідомлень негативної тональності також зафіксовано на адресу Петра Порошенка.

Інформація про перебіг виборчої кампанії активно висвітлюється цим виданням, але переважає висвітлення Юлії Тимошенко. В порівнянні з іншими інтернет-виданнями, що увійшли до вибірки також розміщується чимало інформаційних повідомлень  міжнародного характеру.

 

КорреспонденТ.нет:

Найбільше інформації упродовж тижня приділяється Юлії Тимошенко.

Її відносний показний представлення сягнув 35.6%. З відривом в п’ять відсотків друге місце, за кількістю висвітленої інформації, посідає Петро Порошенко – 30.4%. За минулий тиждень найменш активно висвітлювалась діяльність Петра Симоненка (2.4%).

Негативно забарвлених матеріалів найбільше було зафіксовано щодо Сергія Тігіпка.

За кількістю поданої інформації можна відзначити найбільш збалансоване представлення інформації про учасників політичних перегонів.

 

Цензор.нет:

Більша частина інформації цього тижня була подана на адресу Юлії Тимошенко.

Її відносний показний представлення сягнув 69.6%. На другому місці Петро Порошенко – 13.1%. Найменше інформації було подано щодо Михайла Добкіна – 4.9%. Також варто відзначити, що цього тижня взагалі відсутні повідомлення про Сергія Тігіпка.

В негативній тональності частіше згадується Петро Порошенко.

Загалом з поміж інших інтернет-сайтів, які увійшли до вибірки, найбільш незбалансована новинна стрічка – інформації про Юлію Тимошенко втричі більше, ніж сумарної інформації про всіх інших кандидатів на посаду Президента країни.