укр eng

Звіт за результатами моніторингу херсонських інтернет сайтів з 21 до 27 квітня


З 21.04.2014 по 27.04.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Херсонська область

 

1. Загальні тенденції
- На минулому тижні матеріалів про президентську кампанію поменшало.. Єдиний кандидат, про якого багато інформації – Сергій Тигіпко, по – перше,  на минулому тижні він відвідав Херсон, і по друге, на сайті «Херсонські вісті» постійно розміщуються імедживі матеріали про цього кандидата. «Херсонські вісті» регулярно передруковують коментарі політика з його власної сторінки, або з інших ресурсів. Враховуючи те, що до інших кандидатів така цікавість не спостерігається можна припустити, що матеріали замовні; 
- На минулому тижні з’явився перший матеріал про Петра Порошенко, який можна вважати негативним;
- повідомлення про діяльність центральної влади подаються переважно в позитивному або в нейтральному стилі;
- Найбільш популярною навколо політичною темою на сьогоднішній день залишається тема військової загрози півдню та заходи щодо забезпечення безпеки. Але у зв’язку із загостренням ситуації на Сході та переключення до нього загальної уваги, матеріали стали більш спокійними. 
2. Співвідношення  обсягу інформації про кандидатів ;
Найбільший обсяг інформації про  Сергія Тигіпко – 11362 знаків (7 матеріалів). На другому місці Петро Порошенко  – 6802 знаків (4 матеріали). Про Юлію Тимошенко 635 знаків (2 матеріали). Про Михайла Добкіна 233 (1 матеріал), про Петра Симоненко 254 (1 матеріал).
На сайті «Херсон он лайн» -  5 матеріалів про кандидатів та владу – 3516 знаків, на «Херсонських вістях» 8 матеріалів, обсяг 13696 знаків. На сайті «Херсонці» - 2 матеріали – 3606 знаків.
3. Тональність матеріалів про кандидатів;
- у Сергія Тигіпко  – 10876 знаків в позитиві, і 486 знаків у нейтральній тональності;
- у петра Порошенко  – 260 знаків подано в позитивній тональності і 3623 у нейтральній, і 2929 в негативі;
- про Михайла Добкіна 233 знаки в нейтральній тональності;
- про Юлію Тимошенко 635 знаків в нейтральній тональності;
- про Петра Симоненко 254 знаків в нейтральній тональності; 
4. Інформація про владу. На минулому тижні зафіксований 1 матеріал про Олександра Турчинова та Арсенія Яценюка, в якому повідомляється, що населення Херсонщини вважає їх легітимними, матеріал подано в позитиві, обсяг 762 знаки;та позитивна інформація про кабмін – 770 знаків, про  намір збільшити зарплати бюджетникам;
5. Спікером на минулому тижні був Сергій Тигіпко –3962 знаки прямої мови;
6. Не були зафіксовані сінхрони.
7. Маніпулятивним матеріалом можна вважати статтю «Тигіпко та Порошенко: чия програма краще?». Це явно замовний матеріал кандидата Тигіпко. В ньому по перше Тигіпко позиціонується як єдиний рівний Порошенку кандидат, з яким вони є найбільш впливовими кандидатами, що вже є маніпуляцією. По друге, в статті порівнюються ключові положення програм кандидатів, написані ніби нейтральним експертом. Але інформація подається так, що у читача складається враження про більш соціально орієнтовану позицію Тигіпко. Ці тези мають викликати до представника партії регіонів більше прихильності читачів.