укр eng

Звіт за результатами моніторингу рівненських Інтернет-порталів (за квітень 2014 року)


З 01.04.2014 по 30.04.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Рівненська область

  1. У квітні на рівненських сайтах «4 влада» та «ВСЕ» була чимала кількість матеріалів про політичне життя та перебіг передвиборчої кампанії. Інформація про діяльність кандидатів у президенти подається через призму напруженої ситуації на сході країни, діяльність уряду, також активно висвітлюються візити кандидатів на Рівненщину. Більшість матеріалів мають інформативний характер та нейтральну тональність. Були опубліковані кілька аналітичних матеріалів щодо представлення кандидатів у президенти в ОВК, а також аналіз їх передвиборчих програм, ці матеріали дали приблизно рівну кількість знаків про кожного з кандидатів.
  2. У процентному співвідношенні представлення політичних сил на рівненських порталах, що потрапили до вибірки, виглядає так: уряд А.Яценюка – 37,6%, П.Порошенко – 16,1%, Ю.Тимошенко – 15,4%, виконання обов’язків в.о. Президента О.Турчинова – 13,8%, М.Добкін – 7,6%, С.Тігіпко – 7%, П.Симоненко – 2,6%.
  3. На порталі «4 влада» інформація подається критично, тому тональність більшості з статей негативна чи нейтральна. В негативній тональності найбільше писали про П.Порошенка (в т.ч. за рахунок блогів), Ю.Тимошенко та Уряд А.Яценюка. В позитивній тональності хоча б трішки помітні за обсягом матеріали були про Уряд А.Яценюка, С.Тігіпка, Ю.Тимошенко та П.Порошенка, зокрема завдяки констатації вищих рейтингів цих кандидатів. В нейтральній тональності на «4 владі» найбільше матеріалів присвячені виконанню обов’язків урядовцями, а також про  Ю.Тимошенко; найменше писали про С.Тігіпка.

На сайті «ВСЕ» в нейтральній тональності значна кількість матеріалів про діяльність Уряду, і зовсім мало про П.Симоненка. В позитивній тональності найбільше писали про П.Порошенка (високі шанси на перемогу) та С.Тігіпка (підтримка його місцевими регіонали, замість М.Добкіна). Матеріали з негативною тональністю переважно стосувалися критики діяльності міністра МВС А.Авакова, а також щодо кандидатур Ю.Тимошенко та М.Добкіна (від якого відмовилися свої ж однопартійці). Серед усіх кандидатів найменш помітним був П.Симоненко.

4. Маніпулятивних технологій та медіа ефектів помічено не було.