укр eng

Звіт за результатами моніторингу дніпропетровського інтернету (28 квітня-4 травня 2014 р.)


З 28.04.2014 по 04.05.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Дніпропетровська область

Цього тижня на інтернет сайтах, які ми досліджуємо, було розміщено 20 повідомлень, що нас цікавлять, загалом на 27148 друкованих знаків.

Найбільше інформацій, як і минулого тижня, подано про Петра Порошенка - 6. Всі на сайті «Дніпроград». Загалом на 7971 друкований знак, з них 4 матеріали на 6037 знаків з позитивною тональністю, 2 на 1934 знаки – з нейтральною. Серед тем – меседжі від кандидата про можливість відмови України від російського газу до 2016 року, про підготовку потужного українського судового позову проти Росії, інформації про підписання Порошенком Декларації про розвиток місцевого самоврядування, про радість кандидата від розмови з терористами «мовою сили», про 2 розтрощені штаби Порошенка «за Одесу» в Маріуполі.

Другий за згадуваністю цього тижня – Михайло Добкін. Про нього вийшло 4 матеріали, але аж на 8337 друкованих знаків, нехай й лише на сайті «Мост-Днепр». Всі інформації з нейтральною тональністю. Йшлося про приїзд Добкіна до пораненого Кернеса, впевненість кандидата у тому, що люди на півдні та сході країни побоюються нової влади, про завалену новою владою роботу міліції та про намір Добкіна подати позов до Генпрокуратури щодо перешкоджання його роботі як кандидата у Президенти під час відвідин Дніпропетровщини.

Олександр Турчинов з виконанням своєї роботи в.о. Президента третій. Про нього надруковано 7 матеріалів, але лише на 7814 друкованих знаків.                                                                                                                        Сайт «Мост-Днепр» інформував читачів 4 повідомлення про Турчинова на 4541 знак, всі матеріали з нейтральною тональністю. Порушено теми підписання Закону про окуповані території України, наради голів всіх областей, що його скликав Турчинов, про ситуацію на сході країни, доручення Турчинова МВС і СБУ розібратися з посяганням на життя Кернеса.                                                                                                                       Ресурс «Дніпроград» подав 2 матеріали про Турчинова на 3273 друковані знаки з нейтральною тональністю. Йшлося про підписання Закону про окуповані території України й про попередження Турчиновим про можливі диверсії під час травневих свят в 6 регіонах України.

Дві інформації щодо посадових справ Перем’єра Яценюка з’явилися лише на сайті «Мост-Днепр», на 1821 друкований знак з нейтральною тональністю. Теми повідомлень – готовність України терміново погасити борг за російський газ за старою ціною, пропозицію Яценюка скоротити кількість податків до восьми.

Юлія Тимошенко цього тижня представлена одним матеріалом на сайті «Дніпроград» на 1205 друкованих знаків з негативною тональністю. Йшлося про її намагання покращити свій рейтинг за рахунок лідера перегонів (експертна думка).

Решта кандидатів представлена в інтернет просторі представлена не була.

Отже, у відсотках цього тижня:

  • Михайло Добкін – 30,7%;
  • Петро Порошенко – 29,4%;
  • Олександр Турчинов (обов’язки) – 28,8%;
  • Арсеній Яценюк (обов’язки) – 6,7%;
  • Юлія Тимошенко – 4,4%.

Відзначимо, що Добкін утримує лідерську позицію, Порошенко "додав", Тимошенко представлена гірше за минулі тижні, а Тігіпко і Симоненко взагалі обійшлися цього тижня без уваги інтернет користувачів.