укр eng

Звіт за результатами моніторингу чернівецьких Інтернет-сайтів (28 квітня - 4 травня 2014 р.)


З 28.04.2014 по 04.05.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Чернівецька область

Інтернет-видання Буковини з 28 квітня по 4 травня висвітлювали як події в державі (події на Сході держави, хід АТО, події в Одесі), так і місцеві інформаційні приводи. Увагу ЗМІ привернули візит в Чернівці кандидатів в президенти О.Богомолець, О.Тягнибока, П.Порошенка, висунення кандидатів на посаду міського голови, акції протестів пенсіонерів та родичів військовослужбовців. Подавалась інформація про жеребкування кандидатів для проведення теледебатів.

     Найактивніше у нейтральній тональності висвітлювали діяльність П.Порошенка (візит в Чернівці), набагато менше інформації стосувалось Ю.Тимошенко та М.Добкіна. С.Тігіпко та П.Симоненко не згадані протягом тижня.

   В негативній тональності найбільше згадок у П.Порошенка, найменше – у в.о.президента О.Турчинова.

Букінфо найактивніше у нейтральній тональності висвітлювало діяльність П.Порошенка (візит в Чернівці, спроби застосування «чорного піару» в Чернівцях), найменше уваги приділили М.Добкіну (вандалізм щодо білбордів кандидата). До матеріалу про візит П.Порошенка (нейтральна тональність) підзаголовок -  "старими методами жити по-новому", який створює у читачів  враження, що кандидат - політик, який не зможе забезпечити необхідні державі зміни. Основний спікер тижня - П.Порошенко.

Протягом тижня не було згадок про кандидатів у президенти П.Симоненка та С.Тігіпка.

     Інтернет-видання Buknews найбільше інформаційних повідомлень у нейтральній тональності присвятило П.Порошенко, інформації про Ю.Тимошенко та М.Добкіна відповідно в 7 та 16 разів менше. Активність у висвітленні П.Порошенка пов’язана з його перебування в Чернівцях 3 травня.

Найбільше інформації в негативній тональності також має П.Порошенко, найменше – в.о.президента О.Турчинов. 02.05 в статті «Буковинський слід в контрабандно-митному скандалі, або як Петро Порошенко «митницю приватизував» використані матеріали 2005 року, 03.05 в матеріалі «Хотинські регіонали з надією чекали на візит Порошенка» використана  маніпулятивна техніка   «роздмухування деталей» та «читання думок». На зустрічі в м.Хотині з Ю.Луценком, де були присутніми декілька сотень людей, фото учасників прокоментовано так: «Зліва - голова Хотинської РПО Партії регіонів - Юзва. Справа - голова молодіжної РПО Партії регіонів - Хомич. З надією чекали на візит Порошенка...», коментар для фото Ю.Луценка: «Колишній захисник демократії Луценко перейшов на бік олігархів і Партії регіонів?», третє фото колишнього секретаря міської ради на зустрічі в Чернівцях прокоментовано так: «Ще один колишній регіонал Михайлішин навіть мок під дощем,щоб послухати Порошенка». Підбірка фото створює у читачів враження, що члени Партією Регіонів мають особливий інтерес до візиту П.Порошенка.   Загалом візиту П.Порошенка та Ю. Луценка присвячено 4 матеріали (3-4 травня), з яких читач не отримує жодної інформації про позиції кандидата в президенти та його програму. Основний акцент публікацій – чи буде концерт, учасники мітингів-регіонали, хто і за які кошти привіз учасників з навколишніх сіл на мітинг.