укр eng

Звіт за результатами моніторингу дніпропетровського інтернету (5-11 травня 2014 р.)


З 05.05.2014 по 11.05.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Дніпропетровська область

За період 5-11 травня 2014 року на інтернет сайтах Дніпропетровщини було розміщено 24 повідомлення на теми, що нас цікавлять, загалом на 35043 друкованих знаків.

Абсолютна їхня більшість присвячена Михайлові Добкіну – 9 повідомлень на 17179 знаків з нейтральною тональністю, всі на сайті «Мост-Днепр». Більшість тем стосувалися заяв кандидата про непрофесійність нової влади, зневіру людей до неї. Добкін наголошував на усуненні від керівництва країною Авакова, Махницького, Наливайченка, необхідності займатися економікою, а не війною, кандидат не обійшов увагою свято Перемоги, вітав ветеранів, обіцяв повернути їм заслужену повагу. Відзначимо, що не у всіх матеріалах Добкін подається як кандидат у Президенти, є формулювання «один з лідерів Партії регіонів», «екс-голова Харківської облдержадміністрації, «політик». В сухому залишку Михайло Добкін згадувався втричі більше, аніж Петро Порошенко, який цього тижня лише другий.

Петро Порошенко з’явився у 5 повідомленнях на 6714 друкованих знаків. 4 з них розміщені на сайті «Дніпроград», з яких 2 інформації на 2651 знак з позитивною тональністю (про відрив кандидата від решти учасників перегонів), 2 повідомлення на 2014 друкованих знаків з нейтральною тональністю (про участь Порошенка у теледебатах на УТ-1 й про його переконання у тому, що зрив виборів цікавий Російській Федерації й місцевим князькам).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Сайт «Мост-Днепр» подав 1 матеріал про Петра Олексійовича, на 2049 знаків з негативною тональністю, в якому йшлося про зустріч кандидата з Дмитром Фірташем у Відні.

Третя позиція цього тижня за Юлією Тимошенко. Їй присвячено 4 матеріали на 5626 друкованих знаків.                                                                                                                                                                                                  Сайт «Дніпроград» подав 3 з них на 4222 знаки з негативною тональністю. Серед тем – «програний» Порошенку Дніпропетровськ, колишні намагання Тимошенко виплатити борги ЄЕСУ перед Росією з порожнього українського бюджету, погрози підняти «третє коло революції», якщо кандидатка не переможе на президентських виборах.                                                                                                                                                             Ресурс «Мост-Днепр» оприлюднив одну інформацію про Тимошенко, на 1404 друкованих знаки з негативною тональністю. Йшлося про заяву штабу Порошенка про те, що саме його Тимошенко оголосила основним ворогом.

Олександру Турчинову присвячено 5 матеріалів, проте вони невеликими за обсягом, мали виключно інформаційний характер, всі були розміщені на сайті «Мост-Днепр». Загалом «заважили» на 3975 друкованих знаків з нейтральною тональністю, адже лише повідомляли про поточну діяльність посадовця. Серед тем – зняття з посади голови Луганської ОДА Болотських, призначення губернатором Одеської області Палиці, підписані Закони, доручення Кабміну створити національну операційну систему й антивірус.

Сергій Тігіпко відзначився лише одним матеріалом за тиждень на сайті «Мост-Днепр», на 1549 друкованих знаків з нейтральною тональністю. Інформація присвячена Дню Перемоги.

Таким чином, у відсотках картина виглядає так:

  • Михайло Добкін – 49,1%;
  • Петро Порошенко – 19,2%;
  • Юлія Тимошенко – 16,1%;
  • Олександр Турчинов (обов’язки) – 11,3%;
  • Сергій Тігіпко – 4,4%.

Решта кандидатів представлена не була.

Необхідно зазначити, що наявним стає протистояння Порошенко-Тимошенко, що пояснюється лідируючими позиціями цих кандидатів. Дедалі частіше відбувається їхнє протиставлення на рівні «хороший-погана», «поганий-хороша».

Михайло Добкін, як й раніше, є лідером за кількістю інформацій на інтернет сторінках регіону, очевидно, працюючи за принцим "чим більше, тим краще.