укр eng

Звіт за результатами моніторингу вінницьких інтернет–сайтів (5-11 травня 2014 р.)


З 05.05.2014 по 11.05.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Вінницька область

 

                                                 Загальні тенденції

  У звітному періоді Інтернет -  ресурс також як і друковані ЗМІ повідомляв про трагічну смерть у Слов’янську  двадцятирічного десантник з Вінниччини  Петра  Коваля.

    Загалом не випускає з виду напружену   ситуацію  на Сході нашої країни, й також підкреслює, що на Вінниччині посилили нагляд за прикордонним територіями за рахунок громадських формувань.

 

      Інтернет – медіа регіону  згадували майже всіх рейтингових, за визначенням соціологів,  кандидатів  у президенти, але, вже традиційно,  найбільше Петра Порошенка та Юлію Тимошенко . Перший здебільшого в нейтральній  тональності, друга – і  в нейтральній  і в негативній.   Це пов’язана з інформаційною війною, що її розв’язали  виборчі штаби обох кандидатів. Підіймалась тема відсутності представників  семи кандидатів у президенти на  виборчих дільницях Вінниччини. І також давався  аналіз електоральних симпатій області. 

       Активно писали в Інтернеті про порушення Генпрокуратурою справи проти Ігоря Калетніка за фактом фальсифікації голосування у Верховній Раді  16 січня 2014 року.

    І згадували ще одного депутата ВР, який нещодавно покинув фракцію ПР Володимира Прудивуса, щодо його можливої причетності до трагічних розборок за видобуток бурштину в Рівненській області.    

 

                                           Теми тижня

 1. Росія – агресія росте.
 2. Паніка: сепаратисти на Вінниччині? 
 3. Інформаційні війни Тимошенко – Порошенко.
 4. Нинішній парламент не влаштовує народ України
 5. Фаворити президентської  кампанії  на Вінниччині
 6. Справа Генпрокуратури проти Ігоря Калетніка
 7. Чи  причетний  вінницький нардеп Володимир Продивус до бурштинових  «розборок»   на Рівненщині ?
 8. На Вінниччині спалили пам’ятник Леніну
 9. На Вінниччині посилили нагляд за прикордонним територіями
 10. Незвично тихий День Перемоги у Вінниці

 

                                        Спікери

 1. Петро Порошенко –  кандидат  у президенти  України
 2. Юлія Тимошенко – кандидат  у президенти України
 3. Григорій Заболотний – голова виборчого штабу Порошенка на  Вінниччині
 4. Микола Томенко – народний депутат, довірена особа Порошенка
 5. Ігор Калетнік – екс- заступник спікера Верховної Ради

 

    Частка виборчого контенту від загального на цьому тижні становила:

 1. Винница.info – 50%

 

    Тенденції висвітлення виборчої діяльності  кандидатів у президенти

Винница.info  й на цьому тижні  чимало  уваги приділила протистоянню  між кандидатами в президенти  Юлією  Тимошенко та Петром Порошенком.

Оскільки ресурс  традиційно плекає симпатії  до Петра Порошенка, то й, відповідно йому приділено чимало уваги в позитивних та нейтральних тонах. Та  нападки з ознаками замовності на штаб  Юлії Тимошенко, а  відтак і на неї.  Наприклад, це стосується матеріалів « «Батьківщина» на Вінниччині – сага про вічну зраду», або «Команда Тимошенко на Вінниччині будує виборчу кампанію , поливаючи брудом Порошенка», при чому, позиції  другої сторони конфлікту ніхто не озвучує. 

Стосовно Петра Порошенка, то  цього тижня сайт повідомляв про його заяви щодо необхідності виборів до Верховної Ради; зустріч з керівництвом Польщі щодо обговорення питань безпеки та ін..

Окрім того,   сайт згадував  ще декількох  кандидатів   у президенти – Тігіпка, Добкіна, Ляшка, Богомолець у нейтральній тональності.

Сайт системно відслідковує кроки  депутатської сімї Калетніків, сокільки між Порошенками та Калетніками давно йде  протистояння, особливо виявилось воно в  передвиборчий період  до ВР 2012 року . Так на інформацію щодо порушення Генеральною прокуратурою справи проти  Калетніка  - молодшого та його відповідь прокуратурі   сайт резюмує:  «Калетнік доводить генпрокурору, що «диктаторські закони» він «просував у рамках регламенту». 

Також сайт відслідковує ситуацію неоголошеної  Росією війни проти України; ініціативи тимчасового уряду та секретаріату президента.    

  Для створення негативного контексту в даному випадку проти Юлії Тимошенко автори матеріалів користуються оціночними судженнями та емоційними випадами.