укр eng

Проміжний звіт за результами моніторингу миколаївського ІНТЕРНЕТ


З 30.07.2012 по 19.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Миколаївська область

 

 1. Загальні тенденції.

Інтернет-видання більш активно, ніж телевізійні та друковані ЗМІ, висвітлювали діяльність майже політичних партій, лідерів виборчої кампанії. Представлені списки кандидатів (партійні та мажоритарні), вказані миколаївські  представники, хто очолює штаби, ін. (ПР, Батьківщина, УДАР, КПУ, УВ, Свобода).

Мав висвітлення («Преступности.нет», «Новости-н») скандал щодо затримання молодих агітаторів, які розповсюджували негативні листівки на адресу народного депутата (кандидата) В. Наконечного на перших днях початку виборчої кампанії. Також негативна інформація щодо розповсюдження листівок «Я проти Януковича». Також зафіксовані негативні закиди від місцевих депутатів та кандидатів від опозиції (Батьківщини) на адресу ПР (відносно не виконання наданих зобов’язань виборцями).

Можна відмітити появу Інтернет-проектів щодо активізації громадян (проект «Чесно», проект «Партійні вибори»).

Багато інформації щодо «мовного» закону та заяв щодо не допуску до виборів Тимошенко й Луценка. Також багато статей що до заливання чорною фарбою миколаївського офісу Партії регіонів.

Миколаївські Інтернет-видання активно висвітлювали вручення машин швидкої допомоги,  яки видання негативно коментують вручення машин у Ольшанську, оскільки ключі були вручені нардепом від ПР - Наконечним. Позитивно висвітлюють обіцянки Ільюка стосовно вирішення питання водопостачання води у райони міста.

Також увагою для видань став приїзд Юрія Ільїна командуючого ВМС Озброєних сил України та зам міністра оборони України. Досить активно висвітлений приїзд нардепа В. Колесніченко (ПР).

 

Інтернет, знаки:

ПР………………………– 180985 (нейтрально - 52571, позитивно - 41679, негативно – 86735)

Батьківщина…………..– 82519 (нейтрально - 37558, позитивно - 25679, негативно - 19282)

КПУ…………………….– 10764 (нейтрально - 1958, позитивно - 5349, негативно - 3457)

УВ………………………– 7733 (нейтрально - 7119, позитивно - 0, негативно - 614)

УДАР…………………..– 9765 (нейтрально - 6007, позитивно - 0, негативно - 3758)   

Свобода……………….– 17730 (нейтрально - 5752, позитивно - 11005, негативно - 2588) 

Самовисування………– 2116 (нейтрально - 2116, позитивно - 0, негативно - 0)

 

 1. Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.

Максимальна представленість мала діяльність кандидатів від ПР, при чому у більшості висвітлення відбулося у негативній тональністі.

Робота кандидатів Батьківщини представлена у нейтральній тональності.

Про ПР декілька матеріалів мали позитивну тональність. Також зафіксовані негативні тони на адресу ПР та опозиційних сил. Декілька нейтральних згадувань про роботу партії УДАР, УВ та КПУ. Це пов’язано зі списками ЦВК. Позитивно-нейтральна, але у невеликій кількості, мала Свобода.

В цілому можна відмітити, що висвітлення виборчої роботи партій-лідерів збалансоване.

 

 1. Пріоритетність представлення.

Більшість представлення діяльності мають представники правлячої партії. Деякій зріст темпу набирає опозиція.

 

 1. Теми:
 • Партійні з’їзди, оприлюднення списків кандидатів, у т.ч. миколаївських представників.
 • Скандал щодо затримання молодих агітаторів, які розповсюджували негативні листівки на адресу народного депутата (кандидата) В. Наконечного.
 • Питання благоустрою прибудинкової території, вивозу сміття тощо, а саме негатив на адресу місцевої влади від опозиційних депутатів на кандидатів від Батьківщини.
 • Приїзд Шуфрича та Колесніченко.
 • Заляпування фарбою офісу Партії регіонів.
 • Прийняття «мовного» закону
 • Звернення Партії регіонів до жителів Миколаївщини (щодо «двійників» у списках).
 • Зняття з перегонів лідерів опозиції Тимошенко та Луценка

 

 1. Спікери.

Основні місцеві спікери від ПР – Ільюк, Жук, Наконечний, Дятлов. Від Батьківщини – Тимошенко, Луценко, Мудрак. УВ – Шевченко, Королевська.

 

 1. Опис маніпуляцій та медіаефектів.

Зафіксовані матеріали, коли вирвані речення з контексту у темі щодо пошкодження фарбою офісу ПР («Преступности.нет»). А також деякі вискакування Шуфрича щодо протистоянь всередині ПР (справа «Шуфрич-Льовочкін»).